w ,

W jaki sposób zasilane są domowe agregaty prądotwórcze?

Agregaty prądotwórcze umożliwiają wytwarzanie prądu wtedy, gdy nie jest on dostępny z sieci energetycznej, na przykład na skutek awarii. W jaki sposób zasilane są tego typu generatory? Obecnie do wyboru są różne ich warianty, dlatego warto zapoznać się z nimi bliżej!

Sponsorowane

Domowe agregaty prądotwórcze – jakie paliwo wykorzystują?

Generatory prądu wykorzystują różne rodzaje paliw, co przekłada się na ich efektywność pracy oraz sposób obsługi. Domowe agregaty prądotwórcze najczęściej bazują na poniższych rodzajach paliw:

Benzyna

Generatory zasilane benzyną są jednymi z najczęściej wybieranych agregatów przeznaczonych do użytku domowego.

Sponsorowane

Benzyna jest łatwo dostępna i może być przechowywana przez dłuższy czas, dlatego też tego typu paliwo można mieć zawsze pod ręką, na przykład można przechowywać je w kanistrach, ale warto pamiętać, że z czasem może się ona ulatniać.

Warto też wskazać, że benzynowe agregaty prądotwórcze są w stanie zapewnić sprawne i efektywne działanie na długi czas, co powoduje, że są one doskonałe do domowego użytku.

Olej napędowy

Generatory napędzane olejem napędowym są znane ze swojej oszczędności i trwałości.

Olej napędowy ma dłuższy okres przydatności do użycia niż benzyna i może być przechowywany długookresowo.

Generatory diesla są zwykle droższe niż generatory benzynowe, ale mogą zapewnić dłuższy czas pracy i obsługiwać większe obciążenia.

Propan-butan

Generatory zasilane gazem propan-butan również są bardzo popularne. Gaz jest przechowywany w butlach gazowych, dzięki czemu jest on łatwy w przenoszeniu.

Sponsorowane

Generatory wykorzystujące gaz są na ogół cichsze, wytwarzają mniej spalin i wymagają mniej konserwacji niż generatory benzynowe oraz diesla.

Gaz ziemny

Generatory zasilane gazem ziemnym są podłączone do linii zasilania gazem ziemnym w budynku. Dzięki temu mają one ciągłe źródło paliwa, o ile nie nastąpi przerwa w dostawie gazu ziemnego.

Wykorzystujące gaz ziemny agregaty prądotwórcze są często cichsze i wytwarzają mniej spalin w porównaniu z innymi rodzajami generatorów.

Jak wybrać agregaty prądotwórcze pod względem rodzaju paliwa?

Wybór paliwa do domowego agregatu prądotwórczego zależy od takich czynników, jak dostępność danego paliwa w danym miejscu, jego koszt, wymagania dotyczące czasu pracy generatora czy jego hałasu powstającego podczas korzystania z tego typu urządzenia.

Każda opcja ma swoje zalety i wady, dlatego też najlepiej sprawdzić różne propozycje producentów, którzy oferują agregaty prądotwórcze, aby na tej podstawie dobrać najlepszą ofertę dla siebie pod względem rodzaju stosowanego w generatorze paliwa.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Źródła:
 • sumeramotor.pl

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Ojciec i syn zginęli na pokładzie Titana. 19-latek wcale nie chciał płynąć

   Zamówił smażoną rybę z frytkami nad morzem. Cena na paragonie nim wstrząsnęła