w

Ciała dwóch dziewczynek znalezione powieszone w lesie. Zaginęły wczoraj wieczorem

Twitter

Przypadkowa osoba spacerująca po lesie znalazła ciała dwóch nastolatek w Dobczynie koło Wołomina pod Warszawą. Obie dziewczyny zaginęły w poniedziałek, późnym wieczorem.

Sponsorowane

Zaginięcie nastolatek

W poniedziałek, 30 sierpnia, tuż przed północą na komisariat wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu dwóch dziewczynek. Policja od razu wszczęła poszukiwania, które trwały całą noc. Dziś około godziny 9:00 rano, na ciała 13-latek natrafił prawdopodobnie grzybiarz w lesie w Dobczynie. Natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy.

Twitter

O sytuacji jako pierwszy poinformował portal zyciestolicy.com. Ciała nastolatek były powieszone… Policja rozmawiała z dziennikarzami Faktu, niestety oficjalnie nie potwierdziła tej informacji. Do tej pory nie podano ani przyczyny, ani dokładnych okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Sponsorowane

Dziewczynki znalezione zostały w lasku w Dobczynie. Nie są spokrewnione. Niepokojące informacje dochodziły do nas już w momencie zaginięcia – informował wcześniej serwis Onet, Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Komendy Stołecznej Policji

Twitter

Czyżby doszło do samobójstwa?

Odtwarzamy okoliczności od momentu zaginięcia dziewczynek do chwili, kiedy ich ciała zostały znalezione – dodaje Sylwester Marczak

Również Gazeta Wyborcza przekazała informację, że śmierć nastolatek nastąpiła w skutek powieszenia. Prawdopodobnie doszło do podwójnego samobójstwa. Reporterzy gazety są na miejscu tragiczniego zdarzenia, jak informują:

Jak się dowiadujemy jedna z ofiar to Zuzia, która miała właśnie zacząć naukę w ósmej klasie. Odwiedziła ją koleżanka, prawdopodobnie z Warszawy, wcześniej niewidywana w tej okolicy. Do tragedii doszło w lasku, niedaleko domu rodzinnego Zuzi – przekazuje Gazeta Wyborcza

Policja wraz z prokuraturą prowadzi czynności mające wyjaśnić okoliczności śmierci koleżanek.

Twitter
Sponsorowane

Pomoc jest na wyciągnięcie ręki

Jeśli zmagasz się z depresją, czy z myślami samobójczymi pamiętaj, że nie jesteś sam. Jest wiele miejsc chętnych pomóc. Możesz zgłosić się do Ośrodków Interwencji Kryzysowej, które działają w każdym mieście. Otrzymasz pomoc zarówno psychologiczną, prawną, jak i materialną. Część z tych ośrodków działa całą dobę, niektóre prowadzą też noclegownie. A co najważniejsze, pomoc jest bezpłatna, może się o nią zwrócić każdy, nawet osoba nie posiadająca ubezpieczenia.

Co więcej, jeśli nie dają Tobie spokoju uporczywe myśli, zastanawiasz się nad zrobieniem sobie krzywdy, możesz też zgłosić się do szpitala psychiatrycznego. Tam również nikt nie będzie wymagał od Ciebie ubezpieczenia.

Twitter

Istnieje jeszcze coś takiego jak bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży – 116 111 (czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu). Dorośli również mogą skorzystać z telefonu zaufania – 116 123 (czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00).

Na stronie samobojstwo.pl znajdziesz rozpiskę ośrodków pomocy, a także niezbędne informacje na ich temat i numery telefonów. Pamiętaj, nie jesteś sam!

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   9-latka zbiorowo zgwałcona i zamordowana w krematorium. Jeden ze sprawców to duchowny

   Julia Wróblewska zalana łzami. W nocy doszło do śmierci w jej domu