w

13-latka urodziła w szpitalu martwe dziecko. Kto jest ojcem?!

Flickr

13-latka w województwie świętokrzyskim urodziła dziecko. Niestety, ale noworodek przyszedł na świat martwy. Policja nie ujawnia szczegółów w tej sprawie. Wiadomo jedynie, że funkcjonariusze próbują ustalić, kto jest ojcem dziecka.

Sponsorowane

13-latka urodziła martwe dziecko

Sprawa jest o tyle delikatna, że chodzi o dziewczynkę w wieku 13-lat. Pozostaje pytanie, czy została wykorzystana? W naszym kraju obcowanie płciowe i inne czynności seksualne z osobą poniżej 15. roku życia stanowią przestępstwo z artykułu 200 Kodeksu karnego.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Karol Macek, potwierdził we wtorek 10 sierpnia PAP, że śledczy badają okoliczności zdarzenia. Ze względu na delikatny charakter sprawy nie udzielają komentarza.

Maxpixel
Sponsorowane

Prokuratura zaplanowała przeprowadzenie sekcji zwłok noworodka. Ma nadzieję, że to pomoże w ustaleniu, kto był jego ojcem. Mężczyźnie za współżycie z nieletnią grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 13-latka na ten moment przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, pod opieką lekarzy.

Podobna sprawa

W 2019 roku miała miejsce podobna sprawa. Wówczas dziecko urodziła 12-latka z Bielska-Białek. Jednak noworodek miał o tyle szczęścia, że przyszedł na świat zdrowy. Wszczęto śledztwo w sprawie ustalenia ojca noworodka. Okazało się, że podobnie jak matka, jest on niepełnoletni. Z uwagi na wiek, rodzice nie mogli zostać opiekunami prawnymi syna. Opiekę przekazano matce 12-latki.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

Jeden komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Relacja świadka potrącenia 19-letniej Basi. “Ręce powykręcane, czaszka rozłupana”

   Ma największy biust w Wielkiej Brytanii. Pierwszą operację przeszła w wieku 21 lat