w

Nauka potwierdza: kobiety są szczęśliwsze z brzydkimi mężczyznami

Przeprowadzone badania wykazały, że pary “nierówne estetycznie” są o wiele szczęśliwsze a ich staż jest statystycznie dłuższy niż w przypadku par, w których zarówno kobieta jaki mężczyzna uchodzą za atrakcyjnych. Dlaczego tak jest? Nauka ma na to wyjaśnienie.

Sponsorowane

Spacerujesz po mieście, widzisz parę i zaczynasz zastanawiać się jak taka piękna kobieta może być z tak mało atrakcyjnym mężczyzną. Znasz to? Odpowiedź na to pytanie postanowił poznać Uniwersytet Stanowy Florydy, który na podstawie badań przeprowadzonych wśród 113 par znalazł pewne zależności.

Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie sprowadza się do bardzo prostego wniosku, jednak jest on tak nieoczywisty, że ciężko wpaść na niego bez głębszej analizy. Badanie zostało wykonane przez profesorkę psychologii Andreę Meltzer i doktorantkę Tanię Reynolds. Przeprowadziły one wywiady z kobietami, z których większość nie przekroczyła 25 roku życia i zapytały je o ich osobiste zainteresowania w zakresie sprawności fizycznej i diety. Wszyscy mężczyźni i kobiety zostali również ocenieni w skali od 1 do 10 pod kątem atrakcyjności fizycznej.

Badanie wykazało, że kobiety, które były z mężczyznami sklasyfikowanymi jako przystojni, nieustannie martwiły się swoją wagę i tym, czy dorównują partnerowi. Były przerażone, że ich partnerzy odejdą, jeśli nie utrzymają odpowiedniego poziomu atrakcyjności. Dotyczyło to zwłaszcza kobiet, które miały o sobie złe zdanie a ten niepokój często powodował, że były nieszczęśliwe. Natomiast kobiety, których mężczyźni zostali zaklasyfikowani jako brzydcy, nie odczuwały presji, by sprostać pewnym standardom i w rezultacie były o wiele szczęśliwsze.

CoffeeAndMilk / Getty Images
Sponsorowane

Oprócz szczęścia istnieją też inne powody,  dla których ładne kobiety interesują się mało atrakcyjnymi mężczyznami. Jednym z nich jest fakt, że brzydcy mężczyźni traktują je jak królowe, ponieważ potrafią docenić piękną kobietę. Atrakcyjni mężczyźni, dla których poznanie nowej partnerki nie stanowi wielkiego wyzwania mogą mieć nieco inne nastawienie.

Mniejsza atrakcyjność nie wyklucza też ogromnego poczucia humoru i okazuje się, że właśnie ta cecha może stanowić ogromny atut. Jak powiedziała kiedyś Marilyn Monroe: „jeśli potrafisz rozśmieszyć kobietę, zrobi dla ciebie wszystko”. Umiejętność rozbawienia kobiety to swoisty magnes, który potrafi zepchnąć wizualne aspekty na drugi plan.

Piękno jest również wysoce subiektywne, a brzydota dla jednej kobiety może być pięknem dla innej. Patrząc na cechy, które czynią kogoś pięknym, większość kobiet nie ogranicza się tylko do wyglądu fizycznego. Uwzględniają również charakter osoby, jej sposób myślenia, siłę, współczucie, sposób w jaki ukazuje emocje, które nie są tak oczywiste na pierwszy rzut oka. Oznacza to, że zanim nie poznają kogoś trochę bardziej, nie tracą zainteresowania.

Koniec końców, niezależnie od badań czy standardów piękna, tak naprawdę liczy się bycie z kimś, kto nas uszczęśliwia. Kiedy dwoje ludzi się kocha, to czy znaczenie ma cokolwiek innego?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Akcja #otwieraMY rośnie w siłę. Kolejni przedsiębiorcy wznawiają działalność. Nie boją się kar

   Spowodował wypadek, wysiadł z auta, wylądował w rowie. Sprawca? Policjant z drogówki – kompletnie pijany