w

Wyciągnęli z wody przemoczonego noworodka. Fotografia, która obiegła już cały świat

Kilka dni temu Straż Obywatelska Hiszpanii opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia, na których widać, jak jej funkcjonariusze ratują przed utonięciem dzieci marokańskich imigrantów. Wśród nich był nawet noworodek.

Sponsorowane

Ratują bezbronne dzieci

W ostatnich dniach do Hiszpanii przybyło około 10 tysięcy Marokańczyków. Wśród nich było wiele dzieci. Obywatelska Straż Hiszpańska kilka dni temu w mediach społecznościowych udostępniła zdjęcia z ostatnich akcji ratowniczych Ceucie. Możemy na nich dostrzec, jak funkcjonariusze wyciągają z wody maluchy. Na jednej z fotografii widać nawet noworodka.

Zdjęcia opatrzono krótkim opisem:

Straż cywilna ratuje życie kilkudziesięciu małoletnich, którzy dotarli do Ceuty drogą morską wraz z rodzinami

Sponsorowane

Ludzie są wdzięczni za pomoc potrzebującym

Pod fotografiami można przeczytać słowa wsparcia oraz wdzięczności za ratunek, który funkcjonariusze niosą bezbronnym i potrzebującym maluchom. Hiszpanie dziękowali także za piękne postawy, które widać na Ceucie.

Jak pokazują oficjalne dane, w ostatnim czasie do miasteczka przybyło kilka tysięcy imigrantów z Maroka. Mówi się, że mogło ich być nawet i 10 tys. Od razu odesłano około 4 tysięcy dorosłych.

Ministerstwo spraw wewnętrznych oddelegowało już 200 żołnierzy i 200 dodatkowych policjantów do pomocy służbom granicznym. Bruksela zaapelowała także o do władz Maroka, aby powstrzymały swoich obywateli przed ucieczką.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   8-letnia Antosia z Rzeszowa krwawiła z pochwy. Rodzicie musieli szybko szukać dla niej pomocy

   Prawdziwa rewolucja w 500+! Niektórzy mogą mieć problem z otrzymaniem zasiłku