w

Sześcioraczki z Tylmanowej na wakacjach. Zdjęcie rodzeństwa wprost zachwyca!

Sześcioraczki z Tylmanowej zna już chyba w Polsce każdy. To wyjątkowe rodzeństwo przyszło na świat w Krakowie, 20 maja 2019 roku. Co więcej, to pierwszy przypadek tak mnogiej ciąży w naszym kraju!

Sponsorowane

Pierwsze dni życia

Maluszki przyszły na świat zdecydowanie za wcześnie, bo w 29. tygodniu ciąży, przez cesarskie cięcie. Najmniejsze z nich ważyło wówczas zaledwie 890 gramów, a największe 1300 gramów. Trafiły do inkubatorów. To tam spędziły swoje pierwsze tygodnie życia. Lekarza określali ich stan jako poważny, ale jednocześnie zaskakująco dobry, jak na sześcioraczki. Rodzeństwo opuszczało szpital w różnych terminach, zależnych od ich stanu zdrowia. Jednak finalnie wszystkie znalazły się do domu.

Instagram

Na początku dzieci wymagały wsparcia oddechowego, część z nich była respirowana, później były to nieinwazyjne metody wentylacji. W tej chwili wszystkie oddychają samodzielnie bez respiratorów – wyjaśnił dwa lata temu prof. Ryszard Lauterbach, kierownik oddziału klinicznego neonatologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

Sponsorowane

Instagram

Niespodzianka w czasie porodu

Rodzice byli przygotowani na powitanie piątki maluszków. Szóstego dziecka lekarze nie zauważali w czasie badań. O istnieniu kolejnej dziewczynki wszyscy dowiedzieli się dopiero w czasie operacji. To musiało być spore zaskoczenie nie tylko dla małżeństwa, ale też dla samych medyków.

Instagram

4 dziewczynki i 2 chłopców

Kaja, Nela, Zosia, Malwina, Filip i Tymon dziś mają się już dobrze. Ich mama prowadzi na Instagramie prywatne konto, na którym stara się raz na jakiś czas publikować zdjęcia swoich pociech. Poprzednio były to fotografie z drugich urodzin szóstki rodzeństwa.

Sponsorowane
Instagram

Natomiast wczoraj pojawiło się zdjęcie z tegorocznych wakacji! Rodzina spędza je nad polskim morzem. Na fotografii widzimy dzieci bawiące się na plaży. Ubrane są w takie same, błękitne chusteczki i podobne białe koszulki. Na ich twarzach gości uśmiech. W tle widać Bałtyk. Pod postem pojawiła się cała masa pozytywnych komentarzy. Nie brakuje też słów uznania dla rodziców, którzy już od ponad 2 lat dzielnie radzą sobie z tak licznym potomstwem.

Instagram

Właśnie jestem z swoją trojka w Sopocie. Z nami jest szwagierka ze swoją trojka. Powiem tak: brawo dla Państwa juz za samo zrobienie zdjęcia całej gromadce ?

??? ogarnąć 7 dzieci na – plaży SZACUN

Kiedy oni tak wyrośli? to już poważne towarzystwo ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Piękna ferajna ! ? szczerze podziwiam ! Ja mam jedno i jak jest ciężko to mówimy z mężem myśląc o Was- pomysl jakby było sześcioro ?

Poważnie, jesteście niesamowici, ze ogarniajcie 7 dzieci. Brawo ??????

Super ? bezpiecznych wakacji i chociaż chwili odpoczynku dla rodziców ❤️

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Ojciec z synem zniknęli pod wodą. Zrozpaczona matka obserwowała wszystko z plaży

   Dagmara Kaźmierska w końcu pokazała narzeczonego! “Wygląda jak klon Jacka!”