w

91-latek płakał przed bankomatem. Policjantom pękło serce, gdy poznali powód

W Bielsku Podlaskim miała miejsce niecodzienna sytuacja. Podzielili się nią policjanci z Krakowa, którzy akurat pełnią służbę na pograniczu polsko-białoruskim. Przed jednym z bankomatów stał bezradny 91-latek. Mężczyzna stał i płakał.

Sponsorowane

Funkcjonariusze bezzwłocznie do niego podeszli. Okazało się, że bankomat zablokował kartę starszego mężczyzny. Ten nie potrafił samodzielnie poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Chciał wypłacić pieniądze, by kupić coś do jedzenia. Z bezradności popłakał się, co zauważyli policjanci.

Kilka dni temu, korzystając z przerwy w służbie, jeden z policjantów drugiej kompanii OPP Kraków stanął przy bankomacie, aby wypłacić gotówkę. Z urządzenia w tym czasie korzystał starszy mężczyzna. W pewnym momencie policjant zauważył, że po policzkach seniora spływają łzy, które ocierał przydługim rękawem płaszcza — informuje rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Materiały policyjne

Policjanci bezinteresownie pomogli seniorowi

Sponsorowane

Przez awarię karta bankomatowa 91-latka została zablokowana. Po krótkiej rozmowie okazało się, że starszy pan wybierał się na zakupy, ponieważ skończyło mu się jedzenie. Policjanci przeprowadzili z nim krótki wywiad i szybko zakupili niezbędne produkty w pobliskim sklepie, na swój własny koszt. Później odprowadzili seniora do mieszkania i powiadomili telefonicznie o zdarzeniu opiekunkę. Na dowidzenie złożyli jeszcze świąteczne życzenia.

Piękny gest! Oby więcej ludzi miało tak otwarte serca i oczy na pomoc innym!

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Olek Żak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Kurdej-Szatan daje staruszkowi pieniądze na ulicy. I to wcale nie tak mało

   Jackowski wie, gdzie przebywa Jacek Jaworek! Podał dokładną nazwę miasta