w ,

Omenaa Mensah dla Forbes Woman. Szczery wywiad! Kim był dla niej Mariusz Walter?

Mariusz Walter, współwłaściciel Grupy ITI i założyciel telewizji TVN, był szorstki i krytyczny. Tak wspomina go Omenaa Mensah.

Sponsorowane

Omenaa Mensah: miałam tylko hasła..

Omenaa Mensah w wywiadzie dla “Forbes Woman” wspomina pierwsze spotkanie z Mariuszem Walterem. Miało ono miejsce na telewizyjnym korytarzu i nie zwiastowało początkowo nic dobrego.

(…) na starcie kariery byłam jedną ze słabszych prezenterek (śmiech). Nie wiedziałam, jak prezentować się przed kamerą, miałam problemy z dykcją, których pozbyłam się chodząc przez trzy lata na zajęcia do śp. Młynarczyka. Ćwiczenia w domu przed lustrem też przyniosły efekty. Faktem jest, że nie pracowałabym w TVN, gdyby nie Mariusz Walter, który zaczepił mnie na korytarzu i zapytał, czy byłam na castingu do programu pogody. O tym, że jest właścicielem stacji dowiedziałam się o wiele później – twierdzi w wywiadzie słynna dzisiaj filantropka i założycielka Omenaa Foundation i z RiO Edu Centrum.

„(…) początek naszej znajomości był dość szorstki” – dodaje po chwili Omenaa Mensah.

Jej pomysł na przebicie się w TVN nie powiódł się od razu. Ona sama z dystansem wspomina te chwile.

Sponsorowane

Pracowałam już na wizji, ale miałam mnóstwo pomysłów na programy. Zaryzykowałam i poprosiłam asystentkę o umówienie spotkania, na które poszła z jedną kartką z zapisanymi pomysłami. Mariusz Walter przeczytał je i zapytał, co to w ogóle jest (śmiech). Wtedy dotarło do mnie, że źle się przygotowałam. Z perspektywy czasu wiem już, że było to jedno z najważniejszych spotkań w życiu zawodowym – wspomina.

Kobieta znana dzisiaj w całym charytatywnym świecie opowiada, że jej pomysłom brakowało struktury i planu na realizację. Były to zapewne tylko hasła. Omenaa Mensah nie załamała się jednak, pomimo hardego feedbacku od Mariusza Waltera.

Omenaa Mensah

Omenaa nie płacze nad krytyką. Przekuwa ją w sukces…

Słowa Mariusza Waltera, szefa TVN nie zdemotywowały kobiety. Przeciwnie…

Pokazało to, że jeśli przełożonemu na tobie zależy, da ci konkretny, czasami nieprzyjemny feedback, który zmotywuje cię do pracy i doskonalenia swoich umiejętności – mówi Omenaa Mensah, która dzisiaj skupia się na działalności m.in. w Omenaa Foundation i z RiO Edu Centrum.

Zamiast siedzieć w kącie i płakać, postanowiłam działać. Zadzwoniłam wówczas do Oliviera Janiaka, który miał większe telewizyjne doświadczenie i poprosiłam, by pomógł mi rozpisać program. Po trzech tygodniach byłam gotowa na kolejne spotkanie z prezesem. Wiesz co usłyszałam na progu? “Myślałem, że pani już nie przyjdzie!”. I od tego dnia zaczęła się nasza przyjaźń. Zawsze mogłam liczyć na jego wsparcie, był moim mentorem– dodaje w wywiadzie dla “Forbes Woman”.

Mariusz Walter był nie tylko jej mentorem, ale także – w pewnym sensie – zawodowym zapalnikiem, także w życiu prywatnym.

To on zmotywował mnie do obrony pracy magisterskiej. Po narodzinach mojej córki Vanessy wzięłam urlop dziekański. Miałam ukończone studia, ale brakowało mi jeszcze dyplomu. Oczywiście nie powiedział wprost: “Proszę to zrobić”, tylko zadał pytanie. Poświęciłam dwa miesiące na napisanie i obronę pracy. Gdy przyniosłam mu dyplom, był bardzo dumny – opowiada Omenaa Mensah.

Omenaa Foundation, RiO Edu Centrum i Konsorcjum Filantropijne

Sponsorowane

Praca w telewizji i później w biznesie doprowadziły Omenę do konstatacji, że głównym celem w życiu powinno być czynienie dobra. To – według niej – nie może być tylko dodatkiem do działalności biznesowej.

Dziś, po 20 latach pracy w telewizji, doszłam do momentu, że swoją popularność chcę wykorzystywać wyłącznie do robienia ważnych i dobrych rzeczy – mówi Omenaa Mensah, która swoją misję realizuje poprzez wiele różnych podmiotów. Część z nich prowadzi z mężem, Rafałem Brzoską, założycielem firmy InPost.

Jedna z pierwszych, a także najgłośniejszych inicjatyw Omenaa Foundation to szkoła w Ghanie. Kids Haven School działa nieprzerwanie od 2015 roku. Projekt edukacyjny kierowany był do dzieci, które nie mają innej możliwości niż podjęcie pracy zarobkowej. W ośrodku przebywają także dzieci, które nie mają rodziców. Kids Heaven School pełni rolę ich domu zastępczego. Rocznie na utrzymanie ośrodka w Ghanie fundacja wydaje prawie 600 tys. zł.

W wywiadzie dla „forbes Woman” Omenaa Mensah opowiedziała także więcej o planach rozwoju RiO Edu Centrum (dziennego ośrodka pomocy dla uchodźczyń i ich dzieci), które prowadzi już od roku:

„Moim marzeniem jest rozbudować go i stworzyć też większe centra wsparcia psychologicznego dla dzieciaków z polskich Domów Dziecka, dla młodzieży, bo jest to ogromnie potrzebne. To wszystko zależy jednak od darczyńców i tego, jak długo ta wojna potrwa”.

Według Omeny Mensah biznes w Polsce powinien zjednoczyć się pod szyldem Konsorcjum Filantropijnego.

Moją ideą jest jednoczyć polski biznes także w działalności charytatywnej, dlatego tworzę Konsorcjum Filantropijne na wzór tych światowych – mówi.

Zadaniem Konsorcjum filantropijnego ma być połączenie działań różnych fundacji – zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich – działających w obszarach edukacji i zdrowia. Zapowiedziała także, że na ich cel zostaną przekazane fundusze uzyskane w trakcie Wielkiej Aukcji Charytatywnej 2023.

Chcemy połączyć siły z różnymi fundacjami, działającymi lokalnie w tematach związanych z edukacją i zdrowiem – bo tu są najbardziej palące potrzeby, ale także wspierać je finansowo. Już dziś mogę zdradzić, że to właśnie do nich trafi 30 proc. kwoty zabranej podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej 2023. Wkrótce przedstawimy więcej szczegółów tego projektu – puentuje Omenaa Mensah.

Omenaa Mensah zajmuje się szerokim zakresem działań filantropijnych. Ich finansowanie pozyskuje po części z prowadzonych przez siebie biznesów m.in. ze sprzedaży szytych na miarę garniturów w atelier Ochiello, czy też designerskich mebli Ammadora. Znaczne wsparcie finansowe okazują także darczyńcy fundacji Omenaa Foundation np.: Sylwia Dobrzycka, Rafał Sonik, Beata Drzazga, a także przedsiębiorcy uczestniczący w Wielkiej Aukcji Charytatywnej. Jej kolejna edycja jest aktualnie na etapie planowania, a Omenaa Mensah zdradziła, że lista gości nie jest przypadkowa. Znajdują się tam wielkie nazwiska polskiego biznesu.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Źródła:
 • zyciestolicy.com.pl

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   “Ślub od pierwszego wejrzenia”. Po pierwszym seksie z żoną doprowadził ją do łez

   Niecodzienne zakończenie Faktów. Ta gestykulacja Kraśko i jeszcze to oświadczenie