w

Mówi po polsku i śpi pod wiaduktem w Malmö. Poznajesz go?

Na Facebooku pojawił się poruszający post, w którym Polka z Malmö prosi o pomoc w sprawie bezdomnego. Mężczyzna nie chodzi pijany ani pod wpływem narkotyków jednak kontakt z nim jest utrudniony przez co niemożliwe jest ustalenie tożsamości. Na jej wpis zareagowało już tysiące osób. Być może Ty możesz pomóc?

Sponsorowane

W swoim poście kobieta zwraca uwagę, że mężczyzna, który mówi po polsku “od kilku miesięcy snuje się po ulicach Malmö”. Niestety nie odpowiada na zadawane pytania i ciężko się z nim porozumieć.

Pomóżmy…
Od kilku miesięcy snuje się po ulicach Malmö. Mówi w języku polskim. Jednak na zadane pytania odpowiada zupełnie nie na temat. Kontakt jest z nim słaby lub nawet żaden. Sam o pomoc nie poprosi bo zwyczajnie nie wie co się z nim dzieje. Nie można ustalić jego tożsamości. Policja się nim zainteresowała… ponieważ nie był pod wpływem narkotyków i nie wiedział jak się nazywa został wypuszczony. Śpi na chodniku pod wiaduktem.
Prawo działa tak, ze jeśli nie prosi o pomoc nie mogą mu pomóc. I jeśli nie zagraża bezpieczeństwu innym tez nie można nic poradzić.
Może ktoś go szuka ? Na pewno jest czyimś synem … może bratem? Mężem? Prosiłam o pomoc w kilku instytucjach. Niestety nic się nie da zrobić … ogólnie znieczulica. Nikogo nie obchodzi każdy wzrusza ramionami ? Nigdy nie jest pijany.
Myśle ze jest po prostu chory .. jedyne co to Facebook i siła ludzkich serc.
Udostępnijcie proszę. Może się uda…

– pisze na Facebooku Polka
Facebook / @Kamilla Kowal

Czy siła mediów społecznościowych tym razem pomoże?

Sponsorowane

Bezsilna Polka o pomoc zwróciła się do Internautów. Ci wykazali się nie lada zaangażowaniem ponieważ post zebrał już ponad 240 tysięcy udostępnień. Czy poznajesz Polaka ze zdjęć? Być może możesz pomóc!

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Urodziny Radia Maryja to sprawa dla sanepidu i prokuratury

   Sekielski zrobi film o Rydzyku? Odpowiedź Tomka jest wymowna