w

Mówi po polsku i śpi pod wiaduktem w Malmö. Poznajesz go?

Niestety kontakt z nim jest utrudniony. Liczy się każda pomoc!

Na Facebooku pojawił się poruszający post, w którym Polka z Malmö prosi o pomoc w sprawie bezdomnego. Mężczyzna nie chodzi pijany ani pod wpływem narkotyków jednak kontakt z nim jest utrudniony przez co niemożliwe jest ustalenie tożsamości. Na jej wpis zareagowało już tysiące osób. Być może Ty możesz pomóc?

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

W swoim poście kobieta zwraca uwagę, że mężczyzna, który mówi po polsku “od kilku miesięcy snuje się po ulicach Malmö”. Niestety nie odpowiada na zadawane pytania i ciężko się z nim porozumieć.

Pomóżmy…
Od kilku miesięcy snuje się po ulicach Malmö. Mówi w języku polskim. Jednak na zadane pytania odpowiada zupełnie nie na temat. Kontakt jest z nim słaby lub nawet żaden. Sam o pomoc nie poprosi bo zwyczajnie nie wie co się z nim dzieje. Nie można ustalić jego tożsamości. Policja się nim zainteresowała… ponieważ nie był pod wpływem narkotyków i nie wiedział jak się nazywa został wypuszczony. Śpi na chodniku pod wiaduktem.
Prawo działa tak, ze jeśli nie prosi o pomoc nie mogą mu pomóc. I jeśli nie zagraża bezpieczeństwu innym tez nie można nic poradzić.
Może ktoś go szuka ? Na pewno jest czyimś synem … może bratem? Mężem? Prosiłam o pomoc w kilku instytucjach. Niestety nic się nie da zrobić … ogólnie znieczulica. Nikogo nie obchodzi każdy wzrusza ramionami 😕 Nigdy nie jest pijany.
Myśle ze jest po prostu chory .. jedyne co to Facebook i siła ludzkich serc.
Udostępnijcie proszę. Może się uda…

– pisze na Facebooku Polka
Facebook / @Kamilla Kowal
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Czy siła mediów społecznościowych tym razem pomoże?

Bezsilna Polka o pomoc zwróciła się do Internautów. Ci wykazali się nie lada zaangażowaniem ponieważ post zebrał już ponad 240 tysięcy udostępnień. Czy poznajesz Polaka ze zdjęć? Być może możesz pomóc!

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Urodziny Radia Maryja to sprawa dla sanepidu i prokuratury

Sekielski zrobi film o Rydzyku? Odpowiedź Tomka jest wymowna