w ,

Sekielski zrobi film o Rydzyku? Odpowiedź Tomka jest wymowna

Po ostatnim przemówieniu założyciela Radia Maryja, Tomasz Sekielski stwierdził, że wpadł mu do głowy pomysł na film dokumentalny. Jego bohaterem miałby się stać ojciec Tadeusz Rydzyk oraz jego układy polityczne czy inwestycje.

Sponsorowane

Wspomniany pomysł na film to reakcja na wypowiedź Tadeusza Rydzyka na temat byłego biskupa Edwarda Janiaka i przestępstw na tle seksualnym w kościele. To właśnie Edward Janiak był bohaterem ostatniego filmu Sekielskich – “Zabawa w chowanego” a zaprezentowane w filmie materiały przyczyniły się do rezygnacji biskupa z pełnionej funkcji.

29. rocznica powstania Radia Maryja stała się okazją do wielu wystąpień. Ojciec Tadeusz Rydzyk w swojej przemowie nawiązał do przestępstw seksualnych w kościele:

To, że ksiądz zgrzeszył… No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże.

Założyciel Radia Maryja kontynuując wypowiedział się również na temat byłego biskupa kaliskiego, Edwarda Janiaka:

Sponsorowane

To jest współczesny męczennik. Media to zrobiły. Nie dajmy się katolicy! Że na jakiegoś księdza zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się potem trzęsą. Udowodnij, udowodnij winę! A nie ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

Wystąpienie redemptorysty było tak kontrowersyjne, że w ostatnim odcinku “Sekielski Sunday Night Live” Tomasz Sekielski poczuł się wywołany do tablicy. Sekielski zwraca uwagę, że choć tytuł jego filmu nie padł podczas przemówienia, to nie ma wątpliwości, że o niego chodziło.

Nie “z nazwiska” ale biznesmen z Torunia (….) odniósł się do mojego filmu i stanął w obronie biskupa Janiaka. Biedny biskup Janiak stracił dobrą fuchę, ciepłe stanowisko, niezłą posadę, a wszystko przez tych Sekielskich…

– mówi Tomasz Sekielski

Sekielski zauważył, że wystąpienie założyciela Radia Maryja i słowa użyte w kontekście przestępstw pedofilskich “są skandaliczne i oburzające”. Dodał, że po ich usłyszeniu minister sprawiedliwości obecny w świątyni powinien był opuścić uroczystość. Jednak ja stwierdził Sekielski: “oczywiście tego nie zrobi, bo ojciec Rydzyk to jego polityczny sojusznik”.  

Będzie nowy film Sekielskich?

W tej chwili Tomasz Sekielski finalizuje zapowiadany już dawno film o SKOK-ach. Po ostatnich doniesieniach w związku z publikacją raportu w sprawie biskupa McCarricka Sekielski przypomniał też, że pracuje nad trzecią częścią filmu “Tylko nie mów nikomu”, która poruszy wątek Jana Pawła II i jego wiedzy na temat tuszowania przestępstw pedofilskich w kościele. Ale to nie wszystko – wypowiedź Rydzyka podsunęła Tomkowi Sekielskiemu pomysł na kolejny film:

Tak sobie pomyślałem, słuchając tego zacnego biznesmena, że może jednak dam się wam przekonać i może rzeczywiście w jakiejś przyszłości bracia Sekielscy powinni zrobić o nim film.

– kontynuuje Sekielski

Sekielski dodał, że jeden z wątków na pewno dotyczyłby politycznych powiązań Tadeusza Rydzyka oraz inwestycji, które często znajdują się na liście tych dotowanych przez państwo polskie.

Sponsorowane

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Mówi po polsku i śpi pod wiaduktem w Malmö. Poznajesz go?

   Szykuje się rewolucja dla kierowców. Opłaty za jazdę po mieście?