w

Mama nie przeżyła porodu. Z sali położna wyniosła tylko noworodka

Do tych tragicznych wydarzeń doszło 27 kwietnia w szpitalu przy ulicy Toruńskiej w Kaliszu. Na oddział ginekologiczno-położniczy trafiła 40-letnia ciężarna. Lekarze zadecydowali o przeprowadzeniu cięcia cesarskiego. Niestety podczas operacji kobieta zmarła. Przeżyło jedynie dziecko, które później oddano zrozpaczonemu tacie.

Sponsorowane

Ruszyło śledztwo w tej tragicznej sprawie

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zabezpieczyła dokumenty i wszystkie dowody w sprawie. Co więcej, w piątek przeprowadzono także sekcję zwłok kobiety. Prokurator Maciej Meler powiedział w rozmowie z mediami, że pozwoli to na ustalenie mechanizmu przyczyny zgonu kobiety.

Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala, w rozmowie z PAP, powiedział, że wszystkim pracownikom zależy na tym, aby jak najszybciej wyjaśnić przyczyny śmierci kobiety. Zapewnił także, że tata maleństwa jest traktowany na specjalnych zasadach:

To jest wielka, niewyobrażalna tragedia. Młody tata został wdowcem. Pomimo obostrzeń covidowych może wchodzić na oddział i czuwać przy dziecku, kiedy tylko chce. Położne służą wsparciem, jak opiekować się noworodkiem. Ponadto pomocą służy psycholog

Sponsorowane

“Uruchomiono w szpitalu zbiórkę”

Paulina Stochniałek, członek zarządu województwa wielkopolskiego, która zajmuje się nadzorowaniem służby zdrowia z ramienia urzędu marszałkowskiego w Poznaniu, podkreśliła, że opieką psychologa objęto także rodzeństwo noworodka. Dodała także:

Wiem, że w szpitalu uruchomiono też zbiórkę pieniężną na zakup potrzebnych rzeczy dla noworodka, żeby finansowo odciążyć ojca

Szokujące komentarze innych pacjentek

Przerażające w tej sprawie są też komentarze dotyczące kaliskiego szpitala, które można przeczytać między innymi na fanpage’u Fakty kaliskie pl.:

Pora zmienić ordynatora i trochę przytępić lekarzy, bo niektórzy są tam jak w cyrku

Mam nadzieję, że śledztwo będzie rzeczowe i bardzo, bardzo skrupulatne; w końcu odpowiedzą za to, żeby już żadna kobieta nie bała się o swoje życie! Współczucie dla rodziny. Dużo siły i miłości dla maluszka! Omijajcie ten szpital najbardziej jak się da! NFZ powinien skończyć współpracę z tą rzeźnią!

Może w końcu tv zainteresuje się kaliską porodówką, chętnie opowiem swoją historię. Kobiety po cesarkach traktowane są tam jak psy, nawet jak skończy się swoją wodę do picia, to nie chcą podawać, bo się nie należy. Gdyby nie znajoma położna, umarłabym w nocy z pragnienia. Do tego paracetamol doustnie na pusty od trzech dni żołądek

Sponsorowane

Czy Wy macie podobne wspomnienia związane z pobytem w szpitalu?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Źródła:
 • PAP

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Ten uroczy chłopiec przeszedł ponad 1000 operacji plastycznych! Dziś mówią o nim: “żywy Ken”

   W majowy weekend zabawa w Zakopanem. Ludzie tańczyli bez maseczek i bez dystansu