w

Funkcjonariusz zastrzelony na służbie. Policja upubliczniła jego wizerunek

We wtorkowy poranek 4 maja miała miejsce przerażająca tragedia. Dwóch funkcjonariuszy chciało wylegitymować podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Nie udało się, ponieważ ten wyjął nagle broń i zaczął strzelać. Jeden z policjantów został postrzelony. Niestety zmarł.

Sponsorowane

“Michał zginął na służbie z rąk przestępcy”

Śląska policja upubliczniła właśnie wizerunek funkcjonariusza, który zginął dziś rano w Raciborzu. To młodszy aspirant Michał Kędzierski. Miał 43 lata.

Źródło: facebook.pl

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 4 maja br. zginął, wypełniając do końca słowa roty ślubowania, nasz Kolega i Przyjaciel – młodszy aspirant Michał Kędzierski.

Michał zawsze marzył o służbie w Policji. Swoje pragnienie spełnił w grudniu 2011 roku, wstępując w nasze szeregi. Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Był też znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie, pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas.

Michał zginął na służbie z rąk przestępcy, który wycelował broń w umundurowanego Policjanta i bez wahania pociągnął za spust…

Miał 43 lata. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W naszych sercach i pamięci trwać będzie na zawsze jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy i uczynny kolega.

W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, policjantów i pracowników, rodzinie Michała i jego przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia

Sponsorowane

Rodzina oraz partner zastrzelonego funkcjonariusza otrzymają pomoc

Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka w rozmowie z Wirtualną Polską zdradził, że napastnik został postrzelony przed drugiego funkcjonariusza. Trafił do szpitala, ale jego życiu nic nie zagraża. Partner zastrzelonego policjanta został objęty opieką psychologa.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Zadźgała męża i dwóch 5-letnich synków. Później poszła do kina, jakby nic się nie stało

   Lekarz powiedział 25-latce, że jest w ciąży z 7 dzieci. W czasie porodu okazało się, że jest ich aż dziewięcioro!