w ,

Ten „zły” nawyk sprawia, że jesteśmy bardziej kreatywni, niezależni i inteligentni!

Bardzo często ludzie, którzy korzystają z funkcji drzemki w swoich budzikach, określani są jako leniwi i niezdyscyplinowani. Istnieje też wiele osób, które uważają, że dodatkowa porcja snu o poranku zaburza dobowy rytm. Czy jednak na pewno?

Sponsorowane

Nauka ma na to odpowiedź. W Wielkiej Brytanii przeprowadzono badanie pt. „Dlaczego nocni markowie są bardziej inteligentni”, w którym wykazano korelację pomiędzy drzemką a kreatywnością, inteligencją i niezależnością. Autorzy badania, Satoshi Kanazawa i Kaja Perina, twierdzą, że jesteśmy przystosowani do życia (i spania) tak jak nasi przodkowie – co oznacza wcześnie chodzić spać i wstawać wcześnie rano. Przystosowanie do współczesnego życia jest oznaką wyjątkowej inteligencji.

Mówiąc prościej, oznacza to, że do obsługi przycisku drzemki potrzebny jest mądry człowiek, ponieważ jest to stosunkowo młody wynalazek, co do którego ewolucja nie mogła nic zrobić aby nas przystosować. Jeśli nauczymy się słuchać potrzeb własnego ciała, a nie sztywnych i szybkich reguł dyktowanych przez zegar, chętniej będziemy realizować własne pasje i znajdować własne rozwiązania problemów. To czyni nas bardziej kreatywnymi i niezależnymi.

DAPA Images

Nauka to potwierdza

Sponsorowane

Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Madrycie podzieliło kilka tysięcy studentów na dwie grupy: tych którzy na co dzień używają przycisku drzemki i tych, którzy wstają natychmiastowo po usłyszeniu budzika. Następnie na tak podzielonych grupach przeprowadzono test inteligencji. Po wynikach testu ustalono, że osoby, które używają przycisku drzemki poradziły sobie znacznie lepiej niż ci, którzy budzą się natychmiast.

Wniosek? Jeśli nie zmuszasz się do wstawania rano i słuchasz swojego wewnętrznego zegara to Twoje ciało jest bardziej zrelaksowane, dzięki czemu masz więcej energii przez cały dzień. W konsekwencji wpływa to na Twoją kreatywność, zapał do pracy i inteligencję – same plusy, prawda?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Pod Przemyślem powstała Psia Wioska. Czworonogi zamiast w kojcach żyją w domkach!

   Zaatakowała męża nożem, bo znalazła jego zdjęcia z „inną”. Nie rozpoznała… siebie