w

Z mózgu rocznej dziewczynki wyciągnięto dziwny twór. “To anomalia”

U malutkiego dziecka, dziewczynki, rodzice i lekarze spostrzegli niepokojące zachowania, a także nietypowy wygląd. Mianowicie chodziło o problemy z motoryką, a także o dziwnie powiększoną główkę. Zlecono więc badania. Tomografia komputerowa głowy wykazała, że w jej mózgu zagnieździł się płód. Jak do tego doszło? Dlaczego wcześniej tego nie zauważono?

Sponsorowane

Płód w mózgu małego dziecka

Szokujące przypadek, a także wyniki badań ukazały się w w piśmie Neurology. Opisano w nich bardzo rzadkie zjawisko – płodu w płodzie. Otóż płodokształtna masa znalazła się w mózgu mającej zaledwie rok dziewczynki. Rodzice zaniepokoili się kształtem głowy swojego dziecka, a także problemami z motoryką. Po obserwacji córki zgłosili się z nią do lekarza i opisali objawy. Medyk natychmiast wykonał badania. Tomografia komputerowa ukazała szokującą prawdę. Mianowicie w główce dziecka znaleziono płód. W trybie pilnym dziewczynka została operowana, aby pozbyć się obcego ciała. Lekarze po wyciągnięciu spostrzegli, że płód miał już rozwinięte kończyny górne, kości, a nawet paznokcie. Oznacza to, że prawdopodobnie rósł jeszcze w łonie matki.

“Fetus in fetu” to dosłownie oznacza “płód w płodzie”. Jest to bardzo rzadka anomalia, do której dochodzi w wyniku nierównomiernego podziału komórek. Zarodek otoczony komórkami bliźniaka przestaje się rozwijać. Ale przy tym cały czas żyje. Powód jest jeden – łączy się z układem krwionośnym dziecka zdrowego. W ten sposób powstaje dziwna masa, która powoduje zaburzenia w normalnym funkcjonowaniu narządów bliźniaka. Jest to więc pasożyt. Medycy porównują tego typu anomalie do potworniaka. Fetus in fetu to bardzo rzadka anomalia, która zdarza się raz na pół miliona ciąż. Do tej pory na całym świecie opisano ok. 200 tego typu przypadków.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Karina na zdjęciu w samym bikini. Komentarzom nie ma końca: “Co to, miss Poland”

    Kolejne brutalne pobicie dwóch 17-latków nastolatków. Policja szuka tej bandy