w

To będzie dotkliwy zakaz dla osób niezaszczepionych. Chodzi o szpitale

We wtorek Ministerstwo Zdrowia zdradziło nowe rekomendacje w sprawie odwiedzin w szpitalach, które zostały opracowane przy współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Zasady przygotowano w związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień.

Sponsorowane

Rekomendacje w sprawie odwiedzin chorego w szpitalu

Zgodnie z dokumentem, jeśli dorosły pacjent został zaszczepiony przeciw Covid-19 lub jest ozdrowieńcem po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, wtedy rekomenduje się umożliwienie odwiedzin przez osoby zaszczepione lub osoby niezaszczepione, które mają negatywny wynik testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 lub przebyły zakażenie.

Hippopx

Jeśli rozpatrujemy przypadek pacjenta zaszczepionego, to możliwe są również odwiedziny osób niezaszczepionych, które nie uzyskały negatywnego wyniku testu oraz nie przebyły zakażenia. Jednak w takiej sytuacji konieczne jest zachowanie wzmożonego reżimu sanitarnego.

Sponsorowane

Pxhere

W rekomendacjach znalazły się również warunki odwiedzin u pacjentów, którzy nie mają szczepienia przeciwko koronawirusowi, nie przebyli też zakażenia i nie mają negatywnego wyniku testu. W takiej sytuacji chory może być odwiedzany jedynie przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego przez osoby zaszczepione przeciw COVID-19, mające negatywny wynik testu lub takie, które przebyły zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

PublicDomainPictures

Co więcej, nie rekomenduje się odwiedzania niezaszczepionego pacjenta przez osoby, które także nie są zaszczepione, nie mają negatywnego wyniku testu i nie przebyły zakażenia. Tutaj wprowadzono jednak pewne wyjątki. Otóż w przypadkach szczególnych to kierownik podmiotu leczniczego będzie decydował o wizycie.

Co sądzicie o nowych zasadach?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Emil Stępień opublikował wymowne zdjęcie Dody. Nie omieszkał go też skomentować

   Pierwszy raz zgwałcił i zabił mając 14 lat. Gdy wyszedł na wolność doszło do tragedii