w

Nauczyciele bez szczepienia nie dostaną pensji! Zasady wchodzą w życie od 3 października w Izraelu

Nauczyciele, którzy nie posiadają certyfikatu covidowego nie będą mogli pracować w szkolnych pomieszczeniach! Dodatkowo, dyrektorzy placówek nie będą mogli wypłacać im pensji. Właśnie takie zasady mają wejść w życie już od 3 października w Izraelu, poinformowało ministerstwo.

Sponsorowane

Resort Izraela podał nowe wytyczne

Co więcej, jeśli nauczycie nie będzie posiadał zielonego certyfikatu, wówczas nie będzie mógł przebywać w szkole, co będzie stanowiło powód nieusprawiedliwionej nieobecności. Taka osoba nawet jeśli podejmie się nauczania zdalnego, nie otrzyma pensji.

W tym kraju już od 2 września wymaga się przedstawiania przez nauczycieli paszportu covidowego. Jednak do tej pory osoby, które go nie miały, nadal otrzymywały wynagrodzenie.


 

Nie wszyscy zgadzają się z tym pomysłem

Sponsorowane

W sprawie głos zabrał szef Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Średnich, Ran Erez. Mężczyzna wyznał w wywiadzie, że co prawda popiera obowiązek posiadania certyfikatu, ale za to jest przeciwny odbieraniu nauczycielom możliwości zarabiania dzięki telepracy. Zaproponował, aby dać możliwość prowadzenia pewnych zajęć online nauczycielom bez paszportu np. indywidualnych lekcji dla uczniów odbywających kwarantannę.

W Izraelu surowe zasady obowiązują już od 1 września. Otóż każdy uczeń zobowiązany jest przedstawić w szkole deklarację rodzica, która potwierdzi, że zbadał on w domu swoją pociechę, a wynik wskazuje, że nie jest on zakażony.

Pxhere

Uczniowie z pozytywnym wynikiem testu antygenowego są kierowani na wykonanie kolejnego, bardziej dokładnego testu PCR.
  
Rodzice wszystkich niezaszczepionych przeciw COVID-19 dzieci w Izraelu są zachęcani do przeprowadzenia w domu szybkiego i darmowego testu antygenowego.

Uważasz, że w Polsce też powinno obowiązywać takie prawo?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   17-latkę torturowano i gwałcono przez 44 dni. Błagała, by w końcu ją zabili

   13-latka w ciąży z 71-latkiem. Mężczyzna niespodziewanie umiera w więzieniu