w

W kilku szkołach wykryto koronawirusa. Dzieci wracają do nauczania zdalnego

Dzieci dopiero od niespełna tygodnia chodzą do szkoły. W ubiegłym tygodniu w środę rozpoczął się kolejny rok szkolny. W Grudziądzu nauka w trybie stacjonarnym już się zakończyła, przynajmniej dla dwóch placówek… Otóż w dwóch szkołach wykryto zakażenie koronawirusem u nauczyciela, który prowadził lekcje w aż ośmiu klasach. Placówki podjęły decyzję o powrocie do nauki zdalnej. Wcześniej zachorowania zarejestrowano także w Poznaniu i Radomiu.

Sponsorowane
Hippopx

Mało optymistyczny początek roku szkolnego

Nauczyciel, u którego wykryto COVID-19 pracuje w dwóch szkołach podstawowych, nr 21 na osiedlu Lotnisko oraz nr 3 przy ul. Narutowicza w Grudziądzu w województwie kujawsko-pomorskim. Okazuje się, że nauczyciel od czasu rozpoczęcia roku szkolnego zdążył już przeprowadzić lekcje w ośmiu różnych klasach. Wszyscy uczniowie obecni na zajęciach przejdą na tryb nauki zdalnej przynajmniej do 13 września. Dokładniej chodzi o uczniów pięciu klas Szkoły Podstawowej nr 21 oraz trzech klas Szkoły Podstawowej nr 3.

Uczniowie będą uczyli się zdalnie do poniedziałku, 13 września – przekazał rzecznik prezydenta Grudziądza, Karol Piernicki, w rozmowie z Gazetą Pomorską

Sponsorowane

Wikimedia

Niestety to nie pierwsze przypadki zachorowań

Jeśli chodzi o pierwsze przypadki zachorowań na koronawirusa, odnotowano je w placówkach w Poznaniu: Szkole Podstawowej nr 54 i w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych. Już teraz na nauczaniu zdalnym są dwie klasy pierwsze szkoły podstawowej, a w zespole szkół COVID-19 wykryto u ucznia jednej klasy pierwszej. 

Natomiast w Radomiu zdalny tryb nauki wprowadzono w Zespole Szkół Ekonomicznych. Pozytywny wynik testu miał pojawić się u jednej osoby z kadry kierowniczej placówki.

Hippopx

Koronawirus 7 września Polska

Złe informacje są takie, że liczba chorych na koronawirusa w naszym kraju rośnie z dnia na dzień. Wygląda na to, że czwarta fala jest już coraz bliżej. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 406 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:

Sponsorowane

– mazowieckiego (54),
– lubelskiego (41),
– dolnośląskiego (34),
– pomorskiego (31),
– łódzkiego (29),
– małopolskiego (26),
– podkarpackiego (26),
– śląskiego (25),
– podlaskiego (24),
– warmińsko-mazurskiego (24),
– zachodniopomorskiego (22),
– wielkopolskiego (19),
– kujawsko-pomorskiego (13),
– lubuskiego (13),
– świętokrzyskiego (9),
– opolskiego (6).

10 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu #COVID19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 12 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem 2 891 071/75 392 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Adam i Iza Małysz podarowali córce piękny prezent ślubny

   12-latek zgwałcił 4-letnią siostrzyczkę. Nie do wiary, za co kupił jej milczenie