w

Mający zaledwie 16 lat Polak awansował do ćwierćfinału Wimbledonu!

Tomasz Berkieta w ćwierćfinale Wimbledonu! Mający zaledwie 16 lat Polak awansował aż do dwóch ćwierćfinałów turnieju, w singlu i w deblu. Mowa oczywiście o juniorskim Wimbledonie.

Sponsorowane

Tomasz Berkieta w ćwierćfinale Wimbledonu

Młody Polak pokonał wczoraj Meksykanina, Rodrigo Pacheco-Mendeza, 4:6, 7:6 (7-2), 6:4. Dzięki temu awansował do ćwierćfinału juniorskiego Wimbledonu. Jego następnym przeciwnikiem będzie Rosjanin, Jarosław Demin. 16-latek dostał się również w parze z Brytyjczykiem, Henrym Searlem do 1/4 finału w grze podwójnej.

Jeśli chodzi o poprzednie rundy, polski tenisista pokonał Brytyjczyka, Phoenixa Weira 6:4, 6:4 i Amerykanina Kyle’a Kanga 6:2, 6:2. Rozstawiony z numerem drugim Pacheco-Mendez był najtrudniejszym rywalem. z którym stoczył walkę. W minioną środę Tomek rozegrał dwa mecze. W turnieju deblowym wraz z Brytyjczykiem wygrał 6:4, 6:4 z amerykańsko-chińskim duetem Kaylan Bigun, Yi Zhou. Kolejnymi rywalami duetu będą Brazylijczyk Joao Fonseca i Boliwijczyk Juan Carlos Prado Angelo. 16-letni Berkieta zajmuje 1385. miejsce w rankingu ATP.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   17-latka wzięła udział w wyzwaniu na TikToku. Zapłaciła za to życiem

   Zwłoki Ani znaleziono w łazience. 23-latek przyznał, co zrobił jej w czasie seksu