w ,

Jak wybrać odpowiednie buty dla squasha dla początkujących?

Squash jest dynamiczną grą, która wymaga włożenia sporego wysiłku przez rywalizujących ze sobą zawodników. Pomieszczenie nie jest duże, ale gra wymusza szybkie przemieszczanie się oraz często błyskawiczną zmianę kierunku. Sprawia to, że szczególnie ważną rolę w wyposażeniu gracza pełnią buty, które muszą zapewniać nie tylko stabilność, lecz także być wytrzymałe.

Sponsorowane

Squash to gra, która zdobywa coraz większą popularność w Polsce, a szczególnie w największych miastach. Jej dynamika pozwala na szybkie zagospodarowanie adrenaliny, a także odreagowanie codziennego stresu. Uprawia go wiele osób, które ma ograniczona ilość czasu na dodatkowe aktywności.

Wytrzymałość butów do squasha

jednym z kluczowych parametrów butów do tego sportu jest ich wytrzymałość. W czasie gry stopy są bardzo obciążone, dlatego odpowiednio wytrzymałe buty to podstawa. Przy zakupie koniecznie trzeba sprawdzić materiał, z którego są one wykonane, a także czy widoczne szwy są dobrej jakości. Materiał decyduje również o wentylacji, która jest kolejnym istotnym parametrem, jaki należy wziąć pod uwagę przy zakupie butów do squasha.

Podeszwa non-marking

Sponsorowane

Jest to zdecydowanie najważniejsza cecha butów do squasha. Bez niej nie zagramy. Oznacza to, że obuwie nie zostawia śladów na parkiecie. Takie ślady to fragmenty tworzywa, które zostają na parkiecie i nie są one bezpieczne dla gracza. Tworzą śliską nawierzchnię, która może stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa zawodników.

Dopasowanie do stopy

Kolejną istotną cechą jest dopasowanie do stopy. Buty zbyt ciasne będą negatywnie wpływać na układ krążenia oraz sprawiać dyskomfort. Zbyt luźne z kolei stwarzają ryzyko kontuzji, a także negatywnie wpływają na możliwości gry zawodnika. Buty najlepiej jest dopasować w sklepie, dzięki temu dokładnie poznamy większość ich parametrów.

Amortyzacja butów do squasha

Przy wyborze butów należy zwrócić także uwagę na ich amortyzację. Jednocześnie warto pamiętać, że większość podłóg na kortach do squasha jest amortyzowanych i inaczej będziemy odczuwać podłoże w sklepie czy domu w stosunku do kortu. Amortyzacja ma na celu ochronę nóg oraz kręgosłupa przed urazami wynikającymi z przeciążenia. Amortyzację należy dobrać do indywidualnych potrzeb.

Jakie buty do squasha dla początkujących?

Zaczynając swoją przygodę ze squashem, warto postawić na klasyczne buty halowe, które w znaczny sposób nie obciążą budżetu, ale zapewnią podstawowy komfort i bezpieczeństwo. Jeśli uprawiasz inny sport halowy, zawsze możesz korzystać z butów, które już masz w swojej szafie. Decydując się na zakup, warto sprawdzić dokładnie parametry buta, które deklaruje producent oraz precyzję ich wykonania. Pozwoli to na uchronienie się przed zakupem butów niespełniających podstawowych potrzeb. Dodatkowo w trakcie przymierzania dobrze jest nie tylko dobrać rozmiar, lecz także w miarę możliwości sprawdzić pod kątem zrywów i gwałtownych zwrotów.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Źródła:
 • decathlon.pl

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Zadał nożem cios w szyję swojej byłej. Po wszystkim zabrał dziecko i uciekł

   Michał Wiśniewski złapany przez policję. Słono zapłacił za to spotkanie