w

Nie żyje 20-letni bohater programu Polsatu. “Wspominajcie mnie czasem”

Staszek Rzepka nie żyje. W dniu dzisiejszym, tj. 24 lutego, ta smutna informacja obiegła media. 20-latek był bohaterem reality show Polsatu, o nazwie “Górale”. Na Facebooku pojawił się nekrolog młodego mężczyzny. Staszek zmarł 23 lutego.

Sponsorowane

“Górale”

Program Polsatu ukazywał życie codzienne mieszkańców południowej części Polski – górali. Jednym z bohaterów programu był 20-letni Staszek Rzepka. Był szczerym chłopakiem o zabawnym poczuciu humoru. Najbardziej w życiu kochał konie. “Różnica między kobietą a koniem jest taka, że jak wchodzę do stajni, to koń się zawsze śmieje i się cieszy. A jak to baby, one zawsze humory mają”.

Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność. Stanowią najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Wyróżnia ją gwara, oryginalne stroje, muzyka, kultura, architektura, zwyczaje i hardy charakter. Od wieków w ten sam sposób juhasi wypasają owce, a kobiety wyrabiają oscypek. Ludzie gór maja spokój wewnętrzny, wiedzą że nic nie muszą, nigdzie się nie spieszą – akceptują co im daje los, żyją w symbiozie z naturą oraz porami roku. Jak mówi Staszek, jeden z bohaterów serii: „Aby tak żyć trzeba się urodzić w górach, albo sobie na takie życie zasłużyć”.

Staszek Rzepka nie żyje

Sponsorowane

Dzisiaj, na profilu jednego z domów pogrzebowych na Facebooku, ukazał się nekrolog Staszka. To właśnie tak fani dowiedzieli się o śmierci 20-latka.

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 23 lutego 2023 r. odszedł od nas w wieku 20 lat, zaopatrzony sakramentami świętymi, nasz najukochańszy syn, wnuk, brat, szwagier i wujek, Stanisław Rzepka

Wiadomo, że msza żałobna za Staszka odbędzie się w sobotę 25 lutego o godzinie 12:30 w Kościele Parafialnym w Brzegach. Ciało spocznie na tamtejszym cmentarzu.

Życie tak szybko dobiegło końca. Tyle pozostało niedokończonych spraw, tyle niewypowiedzianych słów. Jeśli możecie, zachowajcie mnie w swej dobrej pamięci i wspominajcie mnie czasem, zapalając świecę – brzmi nekrolog.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Pożar tirów na drodze S8. Kierowca jednego z nich spłonął żywcem w kabinie

   Od kwietnia ruszają nowe kontrole. Masz obowiązek posiadania tego dokumentu