w

Ciąg dalszy afery TVP. “Przypadkowy przechodzień” z “Wiadomości” zmienił zdanie

Aktor, który wystąpił w wiadomościach TVP i sam się do tego później przyznał, jednak nie jest aktorem? Krzysztof Rydzewski do niedawna twierdził, że otrzymał zlecenie na rozmowę z dziennikarzem TVP od agencji, ale zmienił zdanie. Opublikował obszerne oświadczenie. Rodzi się pytanie, kto mówi prawdę?

Sponsorowane

Aktor w wiadomościach TVP

W ostatnich dniach głośno jest o “przypadkowym przechodniu”, który podzielił się swoim oburzeniem przed kamerą TVP. Dokładniej mowa o materiale na temat protestów pod Telewizyjną Agencją Informacyjną.

“Krzyczą coś, co w ogóle nie ma sensu i racji bytu. Mamy tu policję, która musi być opłacona na coś takiego” – powiedział mężczyzna do mikrofonu Adriana Boreckiego. Później przekazał, że jego wypowiedź była zleceniem aktorskim. Materiał został wyemitowany 3 lipca w “Wiadomościach” TVP. Krzysztof Rydzelewski to aktor amator.

Dostałem zlecenie od agencji, z którą współpracuję. Miałem przejść ulicą i porozmawiać z dziennikarzem, który do mnie podejdzie – oświadczył “przypadkowy przechodzień”.

Sponsorowane

Prawda czy kłamstwo?

Z kolei Adrian Borecki odpowiedzialny za materiał, zaprzecza tym doniesieniom. “Proszę nie rozpowszechniać kłamstw. W przeciwnym razie spotkamy się w sądzie”. Niedługo potem “przypadkowy przechodzień” opublikował oświadczenie. Tym razem zaprzeczył swoim wcześniejszym słowom. Trudno zatem określić, co faktycznie jest prawdą, a co niekoniecznie.

Nigdy nie pracowałem dla Telewizji polskiej. W sytuacji jakiej się znalazłem był przypadek przechodziłem zobaczyłem tłum ludzi i zapytałem się o co chodzi wtedy podszedł dziennikarz TVP i zapytał czy chce się wypowiedzieć. Nie jestem żadnym wynajętym aktorem wszystkie brednie jakie są na mój temat powielane do bzdura (pisownia oryginalna – przyp. red.) – można przeczytać na profilu głównego bohatery afery Wiadomości TVP.

Warto wspomnieć na sam koniec, że Krzysztof Rydzelewski wcześniej udostępniał w swoich mediach społecznościowych podziękowania za zaproszenie do “Szansy na Sukces”. Kilka dni temu wstawił zdjęcia z materiału “Wiadomości” TVP i opisał je słowami “Bardzo dziękuję telewizji TVP za piękny materiał”.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   10-miesięcznego synka nazywali “diabłem”. Podtapiali go, bili, aż w końcu zmarł

   Pracownik szpitala brutalnie zgwałcił 17-latkę chorą na raka piersi