w

Jakie cyfry widzisz na obrazku? Twoja odpowiedź jest błyskawiczną diagnozą!

Czy będziesz w stanie “rozczytać” tę iluzję optyczną? Choć przeważnie tego typu łamigłówki mają nieść za sobą przede wszystkim zabawę, czasem jednak mogą uwydatnić, czy aby na pewno nie mamy problemów ze wzrokiem. Na obrazku, który znajdziesz poniżej powinieneś zauważyć kilka cyfr. Jakie są to cyfr i ile ich tak właściwie jest?

Sponsorowane

Łamigłówka z cyframi

Wiesz, czym jest złudzenie optyczne? To tak naprawdę nic innego, jak błędna interpretacja widzianego obrazu przez mózg. Mechanizmy percepcji mogą być zmanipulowane za pomocą kontrastów, cieni, kształtów czy kolorów. Iluzje optyczne to świetna zabawa, która zarazem pozwala nam ćwiczyć umysł. W pierwszych sekundach patrzenia na złudzenie można dać się oszukać. Jednak po dłuższej chwili wpatrywania się w obrazek powinno się podać prawidłową odpowiedź. Co ciekawe, iluzje optyczne mogą być również testami wzroku.

Jakie cyfry widzisz i ile ich jest?

W mediach społecznościowych udostępniono pewien czarno-biały obrazek. Zadaniem osoby na niego patrzącej jest dostrzeżenie wszystkich cyfr. Jedni widzą trzy cyfry, inny pięć, a jeszcze inni siedem. Ile ich w rzeczywistości jest i jaką liczbę faktycznie powinno się zobaczyć na obrazku?

Sponsorowane

“Zgaduję, że liczby, które widzisz, zależą od twojej ‘wrażliwości na kontrast’ (różnej od tego, co mierzy standardowe oko). Może być przetestowany przez optyka. Warto to zrobić, jeśli masz trudności, ponieważ może to wpłynąć na zdolność widzenia w nocy lub w deszczu, mgle itp.”

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Krupa ujawnia prawdę o “castingach kanapowych”. Pracy za seks w modelingu i stawki

   Ostra reakcja Bońka na śmierć ciężarnej 33-letniej Doroty. “K*****a mnie bierze!”