w

Co jako pierwsze zauważyłeś na obrazku? Odpowiedź zdradzi twój największy strach

Każdy z nas ma swoje lęki i obawy. Są one uzależnione od naszych osobistych doświadczeń, czasami wyobrażeń. Może to być lęk wysokości, klaustrofobia czy obawy związane z poszczególnymi znakami, zwierzętami czy nawet sytuacjami. Niekiedy do źródeł i prawdziwych lęków bardzo trudno dotrzeć. Dlatego opracowano stosunkowo prosty, ale jak się okazuje bardzo skuteczny psychotest oparty na grafice. Kluczem jest tu obrazek, a najważniejszym elementem testu – to, co pierwsze dojrzymy w tym obrazku.

Sponsorowane
Pinterest

Motyl na obrazku

Motyl na obrazku może mieć dwojakie znaczenie. Kiedy jego ubarwienie ma ciemne barwy, to symbolizuje zmarnowane szanse i niewykorzystane możliwości. Te mogą dotyczyć naszego życia osobistego czy zawodowego, ale wspólnym mianownikiem jest tu obawa, że nasze życie toczy się nie w tym kierunku, jaki sobie założyliśmy. Ciemny motyl może też symbolizować tłumienie żalu po utracie bliskiej nam osoby. Inne znaczenie ma motyl o kolorowym ubarwieniu. On zwiastuje nadzieje na lepsze i oczekiwanie na nowe wyzwania.

Pinterest

Sponsorowane

Dziewczynka

Dziewczynka jest symbolem nieprzepracowanych traum z dzieciństwa. Mogą to być tłumione emocje, pretensje, żal czy lęk, który ma swoje źródła we wczesnych latach naszego życia. Wszystkie te wydarzenia z przeszłości, mogą i najczęściej mają, olbrzymi wpływ na nasze postawy jako osoby dorosłej. Kluczowym elementem jest zwłaszcza relacja dziecka z matką. Jeśli nie przebiegała ona poprawnie, to w przyszłości może skutkować pojawieniem się lęków i problemów z podejmowaniem ważnych decyzji. Osoba borykająca się z traumami z dzieciństwa, niechętnie bierze na siebie odpowiedzialności, co jest przyczyną jej frustracji.

Pinterest

Truskawka czyli serce

Symbolika truskawki jest jasna. Odpowiada ona sercu. Ta wydawałoby się pozytywna symbolika, tak naprawdę nie jest optymistyczna. Jeśli jako pierwszą zauważyłeś truskawkę, to istnieje realne zagrożenie, że twoją największą obawą jest nawiązanie relacji. Ten opór i niechęć do bliskości ma też najpewniej swoje źródło w dzieciństwie.

Pinterest

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Opowiedziała o imprezach w domu Hefnera. “Dawali dziewczynom tzw. rozpieracz nóg”

    Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę. Możesz otrzymać nawet 1500 zł dodatku