w

Niewiele osób wie, jak naprawdę nazywa się Donald Tusk. To jego pełne imiona!

Donald Tusk jest osobą szeroko rozpoznawalną w polskiej, jak też europejskiej polityce.

Sponsorowane

Donald Tusk urodził się w Gdańsku w rodzinie kaszubskiej – jednej z rdzennych mieszkańców regionu. Jego matka była pielęgniarką, a ojciec pracował jako stolarz. Polityk otrzymał szkockie imię Donald dzięki swojej babci Julianie, która w młodości dużo podróżowała. Tak samo nazywał się też jego ojciec. Uczył się w gimnazjum nr 1 w swoim rodzinnym mieście, które nosi imię słynnego rodaka, Mikołaja Kopernika.

Instagram

Polityk Platformy Obywatelskiej nie ukrywa, że nie ma najlepszych wspomnień, jeśli chodzi o swojego ojca. Ten zmarł, kiedy Donald Tusk chodził jeszcze do szkoły podstawowej.

Instagram

Sponsorowane

Ojca się bałem, lał mnie. Standardowe to nie było. Nie powiem, że z dobrym efektem, bo przemoc nigdy nie daje dobrych efektów. Wszyscy moi koledzy dostawali, ale mój ojciec może bił trochę częściej i mocniej. Jedyny dzień, kiedy starał się być łagodniejszy, to Wigilia, ale i tak mu nie wychodziło – wspomina były premier.

Instagram

Dziś Donald Tusk ma za sobą okres bycia premierem, jak i przewodniczącym Rady Europejskiej. Opinia publiczna wydaję się wiedzieć o wszystkim, co wiążę się z jego osobą. Jednak niewiele osób wie, że polityk ma też drugie imię Franciszek. Otrzymał je na część dziadka – Franciszka Dawidowskiego. Informacje o drugim imieniu trudno znaleźć w oficjalnych biografiach polityka. Nie ma jej nawet na internetowej stronie Platformy Obywatelskiej.

Instagram

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Zapadła w śpiączkę. Gdy się obudziła, wyznała, co się z nią działo przez 4 lata

    Pozytywny efekt uboczny szczepionki na COVID. Nawet lekarze są zaskoczeni