w

Zakażą przekłuwania uszu dzieciom? Pod petycją w Wielkiej Brytanii podpisało się 87 tys. osób!

Przekłuwanie uszu małych dzieci zawsze było tematem kontrowersyjnym. A teraz internetowa petycja wzywająca do zakazu przekłuwania uszu dla niemowląt i małych dzieci zebrała ponad 85 000 podpisów.

Sponsorowane

Petycja, która jest skierowana do ministra ds. dzieci, wzywa do wprowadzenia minimalnego wieku dla przekłuwania uszy u dzieci, poniżej którego przekłuwanie uszu niemowlętom i małym dzieciom będzie nielegalne.

Jest to forma okrucieństwa wobec dzieci. Niemowlętom zadaje się niepotrzebnie silny ból i strach. Nie służy innym celom niż zaspokojenie próżności rodziców. Inne formy fizycznego krzywdzenia dzieci są nielegalne – tutaj nie powinno być inaczej.

– pisze autorka petycji Susan Ingram.

Petycja zyskała ogromne poparcie – już po 4 dniach podpisało ją 25 tysięcy osób, co pozwoliło Susan przekazać ją ministrowi. Jednak internauci nie przestali jej podpisywać – obecnie pod petycją widnieje ponad 85 tysięcy podpisów.

Bicie dziecka jest znęcaniem się, więc dlaczego wtykanie metalowych drutów do uszu nie jest nadużyciem? 

– pisze jeden z komentujących
Sponsorowane
sturty / Getty Images

Jak się okazało, problem przekłuwania uszy u małych dzieci wzbudza ogromne kontrowersje. Poniżej znajdziesz kilka komentarzy osób, które zabrały udział w dyskusji:

W wielu krajach istnieje zwyczaj przekłuwania uszu dziecka i nigdy nie był uważany za okrutny (np. Indie). Nie było „silnego bólu i strachu”, kiedy przekłuto uszy mojej córce w pierwsze urodziny. Podczas przekłuwania karmiłam ją piersią i nie płakała przed, w trakcie ani po wydarzeniu. Sformułowanie tej petycji jest po prostu sensacyjne i próbuje wymusić emocjonalne wsparcie dla czyjegoś osądu. Naprawdę o wiele lepiej byłoby zakazać fast foodów, gazowanych napojów i rzeczy, które naprawdę wpływają na zdrowie i dobre samopoczucie dziecka.

– pisze Nellie Larlah w komentarzach pod petycją.

Zakazać tego! Myślę, że to okropne, jeśli zmuszasz dziecko do przekłuwania uszu. Poczekaj, aż będzie wystarczająco duże, aby podjąć taką decyzję. A co jeśli przekłujesz uszy swojego dziecka, a ono dorośnie i stwierdzi, że tego nie chciało? Wiem, że kolczyki można wyjąć, ale dziurki pozostaną. Myślę, że wtedy wygląda to tandetnie i po prostu źle!

– pisze Lorna Newman.

Moja najstarsza córka przekłuła swoje uszy w wieku 2 lat i wcale nie płakała. Chciała kolczyków takich jak jej niania, a ja jej na to pozwoliłem. Nie zrozumcie mnie źle, nigdy nie przekłuwałbym dziecięcych uszu, ponieważ nie widzę w tym sensu i nie rozumiem, kto na tym zyskuje, ale jeśli ludzie mówią, że jestem okrutna przekłuwając uszy mojej 2-latki, to się nie zgadzam. Wiem, że to jej nie zaszkodziło, więc nie chcę się tym źle czuć.

– pisze Katie Cooper.

Zakazać!! Zdecydowanie musi być ustanowiony minimalny wiek!! Decyzja powinna należeć do dziecka, czy chce dziurki w uszach, a nie do rodziców! Obie moje dziewczyny zrobiły to z własnego wyboru. Najstarsza miała 8 lat, a młodsza 5 lat, kiedy przekuły swoje uszy. Pozwoliłam na to 5-latce, ponieważ desperacko chciała mieć kolczyki, tak jak jej siostra.

– pisze Lisa Marshall.

Myślę, że nie powinno się tego zakazywać. Każdy rodzic ma prawo zdecydować, czy chce przekłuć uszy swojemu dziecku, czy nie. Czy myślę, że mama mnie skrzywdziła? Nie. Przekłuła mi uszy, gdy miałam około 6 tygodni. Szczerze mówiąc, cieszę się z tego, bo teraz nie pamiętam bólu!

– pisze Cassie Pearmain.

Co o tym myślisz? Czy w Polsce również powinna powstać taka inicjatywa?

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Urodziła bliźnięta, ale to nie był powód, dla którego na łóżku pojawił się fioletowy motylek. Czy wiesz co to symbolizuje?

   Pracownicy wesołego miasteczka reklamują atrakcje zrzucając świnię z 70 metrów