w , ,

Urodziła bliźnięta, ale to nie był powód, dla którego na łóżku pojawił się fioletowy motylek. Czy wiesz co to symbolizuje?

Millie Smith i Lewis Cann pochodzą z Wielkiej Brytanii i tworzą wspaniałą parę. Gdy dowiedzieli się o ciąży Millie, podskakiwali z radości. Po kilku miesiącach cieszyli się jeszcze bardziej, ponieważ okazało się, że będą mieć bliźniaki!

Sponsorowane

Wszystko wskazywało na to, że teraz zacznie się najszczęśliwszy okres w ich życiu. Niestety, po serii badań przed zbliżającym się porodem, lekarze przekazali przyszłym rodzicom niepokojące wieści. Mózg jednej z dziewczynek nie rozwijał się prawidłowo, dlatego lekarze ostrzegli Millie i Lewisa, że jedno z ich dzieci prawdopodobnie nie przeżyje. To wiadomość ich zdruzgotała, a wszelkie pokłady szczęścia zamieniły się w ciągłą obawę o życie ich córki.

Podejrzenia lekarzy niestety okazały się słuszne. Malutka Skye po porodzie żyła zaledwie 3 godziny. Jej siostrzyczka urodziła się w pełni zdrowa, jednak szczęście rodziców zostało zaburzone przez przedwczesną śmierć drugiego dziecka.

Żal i rozpacz rodziców były niewyobrażalne. Co gorsze, gdy Millie wróciła do swojego szpitalnego pokoju z tylko jedną córeczką, znajdowała się tam kobieta ze świeżo urodzonymi bliźniakami. Kobieta nie wiedziała o tragedii, która właśnie się jej przytrafiła i chcąc zacząć rozmowę, powiedziała:

Możesz się cieszyć, że masz tylko jedno dziecko do wykarmienia!

Sponsorowane

Gdyby te słowa wypowiedziane zostały w innej sytuacji, byłyby bardzo zabawne, jednak w tym przypadku, możecie sobie tylko wyobrazić reakcję Millie. Zalana łzami wyszła z pokoju i postanowiła pobyć w samotności.

Fioletowy motylek

Wiedząc jaki ból mogło zadać tak niewinne zdanie, Millie chciała ustrzec inne kobiety przed takimi sytuacjami w przyszłości. Wraz z personelem szpitala Kingston stworzyli naklejkę fioletowego motylka, która znajdując się na łóżeczku noworodka ma informować innych, że ten maluch urodził się z ciąży mnogiej, jednak nie wszystkie dzieci przeżyły.

Facebook / The Skye High Foundation

Znajomość tej symboliki pozwala wspierać rodziców, którzy doświadczyli straty. Fioletowy motyl umożliwia stworzenie społeczności, która pomaga sobie nawzajem przejść przez ciężkie chwile.

– czytamy na stronie www.poronilam.pl.

Symbol okazał się tak cenny, że obecnie jest stosowany na całym świecie, również w Polsce. Dlatego tak ważne jest, aby znać znaczenie symbolu fioletowego motylka.

The Skye High Foundation

Rodzice małej Skye zdecydowali, że założą fundację, która będzie wspierać osoby, które próbują uporać się z stratą swojego dziecka w podobnych okolicznościach. Organizują zbiórki oraz promują symbol fioletowego motylka. Niedawno zaczęli także rozprowadzać kocyki z takim symbolem.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

Jeden komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   18-miesięczny chłopiec bawił się pistoletem. Zastrzelił 5-letniego kuzyna…

   Zakażą przekłuwania uszu dzieciom? Pod petycją w Wielkiej Brytanii podpisało się 87 tys. osób!