w

Co widzisz na tym zdjęciu? Odpowiedź zdradza, w jakiej kondycji psychicznej jesteś

Różnego rodzaju testy i quizy są obecnie niezwykle popularne. Są w stanie wiele powiedzieć nie tylko o naszej wiedzy, ale również o ukrytych cechach naszej osobowości, czy też o skłonnościach. Ten test obrazkowy to swoiste złudzenie optyczne. W pierwszej chwili obserwujący widzą coś innego niż później, po kilku minutach przyglądania się i analizowania obrazka. Ważne jest jednak właśnie pierwsze wrażenie. Spójrz na obrazek, zapamiętaj co zauważyłeś/zauważyłaś najpierw i sprawdź, co to oznacza!

Sponsorowane

Co widzisz na obrazku?

Facebook

Największa grupa ludzi w pierwszej chwili widzi na obrazku biegnącego przez las człowieka, z plecakiem na którym widnieje wizerunek psa czy wilka. Inni widzą zaś psa, który biegnie w stronę kamery. Widzimy wyraźnie pysk, łapy i puszysty ogon. W badaniu wzięły udział setki osób. Przyznali oni, że początkowa interpretacja zdjęcia zmieniła się po jego dokładnej analizie. Jeden mężczyzna napisał na Facebooku: “Musiałem zdjąć okulary, żeby to zobaczyć”.

Co to mówi o Tobie?

Sponsorowane

Na interpretację obrazka wpływa zarówno to, gdzie najpierw człowiek skupia wzrok, jak i to, w jakim stanie psychicznym jest. Wyjaśnił to psycholog Lee Chambers. Kto jest niespokojny i ma dużo zmartwień zapewne dostrzeże na obrazku uciekającego mężczyznę.

Facebook

Jest to również bardziej prawdopodobne, jeśli jesteś pesymistą lub trudniej ci zaufać innym – dodaje psycholog.

Takie osoby interpretują bowiem obrazek, jako sytuację ilustrującą zagrożenie. Kto w danej chwili jest w komfortowej sytuacji życiowej, zapewne dostrzeże na obrazku psa.

Facebook

Jeśli jesteś osobą optymistyczną, bardziej prawdopodobne jest, że zobaczysz coś, co idzie w twoim kierunku, może nawet wchodzi w twoje życie. Zobaczysz psa i śnieżną panoramę, która go otacza – wyjaśnia psycholog.

A jak było u Ciebie? Co jako pierwsze dostrzegłeś?

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

276 komentarze