w ,

Ksiądz porównał kobiety do… “brudnych szklanek”!

Na jaw wypływają kolejne kontrowersyjne szczegóły związane z aferami pedofilskimi w Kościele katolickim i ich zatajaniem przez hierarchów. Postawiło to instytucję w trudnej sytuacji ponieważ ta zmuszona jest do składania wyjaśnień. Okazuje się jednak, że Kościół nie dostał wystarczającej nauczki, aby nabrać odrobinę pokory, a przynajmniej nie każdy duchowny… Jeden z księży wypowiedział się na temat kobiet, które nie czekają z seksem do ślubu – porównał je do “brudnej szklanki”.

Sponsorowane

Wstrzemięźliwość seksualna przed ślubem już od dawna stanowi jedną z podstawowych zasad w nauczaniu Kościoła. Księża opowiadają o wartości jaką ona niesie za sobą i korzyściach jakie dzięki niej osiąga małżeństwo. Jednak pachnie to ogromną hipokryzją gdy na jaw wychodzą kolejne afery pedofilskie wśród księży. A gdy dowiadujemy się, że hierarchowie Kościoła mogli zatajać te przestępstwa to zaczyna brakować nam słów…

Na domiar złego, w tym całym rozgoryczeniu wśród Polaków po ostatnich rewelacjach o kardynale Dziwiszu, czy o Janie Pawle II, głos postanowił zabrać ksiądz Jakub Piątkowski. Wypowiedział się na temat dziewczyny, która chwaliła się “czystością” przed ślubem. Jednak metafora, której użył w swoim monologu na TikToku była niezbyt przyzwoita:

Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta i trochę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić?

Mówię to dlatego, że pod ostatnim filmikiem niektóre osoby pytały się mnie, co myślę o tej dziewczynie, która na TikToku chwali się swoją czystością przed ślubem. Ona też jest szklanką, ale czystą i pełną.

Z tej szklanki [brudnej] piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta. A ta dziewczyna z pełną szklanką, czystą, a co lepsze może dać siebie w pełni drugiej osobie, do której będzie mieć pewność, że to jest ta jedyna.

– tłumaczy ksiądz.

Porównanie kobiety do brudnej szklanki oburzyło Internautów co przełożyło się na ogrom komentarzy i zarzutów o seksizm wobec duchownego. Ksiądz Piątkowski natomiast nie widzi w swojej wypowiedzi nic złego ponieważ uważa, że “ukazał prawdę”.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Muzycy disco polo: „Przepraszamy za Bayer Full”. Stają w obronie Kazika

   Podbój Chin przez Bayer Full? Nic bardziej mylnego