w ,

Podbój Chin przez Bayer Full? Nic bardziej mylnego

Bayer Full to zespół disco polo, o którym słyszał niemal każdy Polak. “Wszyscy Polacy” czy “Majteczki w kropeczki” – te utwory były tak popularne, że nawet nie ma takiej możliwości aby ich nie znać. Gdy w mediach pojawiły się informacje, że Bayer Full robi ogromną karierę w Chinach, to o zespole zrobiło się głośno. Okazuje się jednak, że głośno o tym było tylko w Polsce…

Sponsorowane

Informacje o zdobywającym ogromną popularność zespole disco polo w Chinach były tak rozdmuchane, że ciężko uwierzyć, że rewelacje z pierwszych stron gazet tak bardzo mijały się z prawdą. Media pisały o podboju Chin, rzeszach fanów i majątku jaki zbił na tym lider zespołu. A jak było naprawdę?

Opowiada o tym Weronika Truszczyńska, która a co dzień mieszka w Szanghaju. Według niej nie można mówić o jakiejkolwiek karierze Bayer Full w Chinach, a pojęcie “disco chino” to wyimaginowany twór, o którym usłyszeliśmy się tylko w Polsce.

Oczywiście nie można powiedzieć, że Bayer Full nie próbował swoich sił w Państwie Środka – na Youtube dostępne są nawet chińskie wersje polskich utworów zespołu.

Niestety całość działań i próba podboju Chin przez Bayer Full były tak nieudane jak wybory na prezydenta Polski w maju 2020 roku. Co ciekawe, kulisy “wielkiego sukcesu”, którego nie było zostały nagrane i opublikowane na HBO GO w filmie dokumentalnym pt. “Miliard szczęśliwych ludzi” (o którym wspomina Weronika).

Sponsorowane

Czy Ty też nabrałeś się na fenomen “disco chino”?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Ksiądz porównał kobiety do… “brudnych szklanek”!

   Prof. Horban podaje kolejność szczepień na COVID-19. Kto uniknie obowiązku?