w , ,

Muzycy disco polo: „Przepraszamy za Bayer Full”. Stają w obronie Kazika

Ostatnie wypowiedzi lidera zespołu Bayer Full wywołały niemałe poruszenie nie tylko wśród fanów, ale również wśród gwiazd disco polo. Lekceważenie legendarnego już Kazika i jego zespołu zostało ostro skrytykowane przez słuchaczy.

Sponsorowane

Przypomnijmy: Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full, zasugerował ostatnio na antenie Polsat News, że płyty Kultu nie są pożądanym produktem: “A kto by chciał ich płytę kupić?”. Następnie dodał, że zespół Bayer Full ma już na koncie ponad 17 milionów sprzedanych egzemplarzy swoich płyt, a od tego dochodu był odprowadzany podatek.

My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że nie chcemy waszych pieniędzy, to… Kto pamięta taki zespół jak Kult?

– mówił Sławomir Świerzyński w Polsat News

Po tych wypowiedziach poproszono o komentarz innych muzyków disco polo. Plejada zapytała m.in Łukasza Geska, który zauważył, że nawet na Facebooku fanpage Kultu jest obserwowany przez około 20 razy większą ilość użytkowników niż zespół Bayer Full (300 tys. vs. 15 tys.).

Te liczby mówią same za siebie. Kultu słuchaliśmy, gdy byliśmy młodzi i nadal słuchamy i kupujemy nadal płyty. Trzeba przeprosić zespół Kult i inne zespoły – jeżeli on tego nie zrobi, to ja teraz mówię: Przepraszam.

– mówi Łukasz Gesek.
Sponsorowane

Jednał Gesek nie jest wyjątkiem. W podobny sposób zareagował Marcin Niewiadomski na swoim profilu na Instagramie, puszczając w tle piosenkę pt. “Wstyd”.

Chciałem tylko króciutko powiedzieć – przepraszam za Bayer Full.

– powiedział Marcin

Bartek Padyasek z D-Bomb dołączył do grona przepraszających. Na swoim profilu dodał zdjęcie z logo Kultu, które opisał wymownie: „KULTura nie boli”.

Punktem zapalnym do całej sytuacji, była wypowiedź Kazika Staszewskiego, który z krytyką odniósł się do wysokości dofinansowań jakie mają otrzymać artyści z Funduszu Wsparcia Kultury.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych dofinansowań, przeczytaj: Polscy artyści otrzymają prawie 400 mln zł wsparcia. Golcowie i Bayer Full na liście.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Pacjent całą noc leżał w sali ze zwłokami. Koszmar w szpitalu

   Ksiądz porównał kobiety do… “brudnych szklanek”!