w

Nosisz na szyi tego typu łańcuszek? Ksiądz mówi wprost “To grzech”

Ksiądz Sebastian Picur nieco wyróżnia się na tle duchownych. Mianowicie kapłan idzie z duchem czasu i prowadzi kanał na TikToku, na którym dzieli się swoją wiarą i wiedzą. Jeden z użytkowników aplikacji zadał mu pytanie, czy noszenie minerałów na szyi jest grzechem. Jesteś ciekawy odpowiedzi?

Sponsorowane

“Czy noszenie minerałów na szyi to grzech?”

Na co dzień ksiądz Picur służy w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Po godzinach chętnie udziela się w mediach społecznościowych. To miejsce, w którym może dotrzeć do młodych ludzi. Kapłan chętnie udziela się na TikToku i na YouTubie. Internautom opowiada o Kościele i o wierze katolickiej. Równie chętnie odpowiada na pytania swoich słuchaczy. Ma spore grono fanów – aż 630 tys.

Jeden z użytkowników zadał księdzu następujące pytanie: “Czy noszenie minerałów na szyi to grzech?”. W ostatnim czasie nastała moda na noszenie kamieni. To dodatek, który pojawia się często na łańcuszkach czy pierścionkach. Osoby podążające za tym trendem wierzą często we właściwości poszczególnych minerałów.

Sponsorowane

Co ksiądz uważa o noszeniu minerałów?

Zdaniem duchowego, jeśli osoba nosząca kamienie, nadaje im nadprzyrodzone moce, czy też łączy z magią, to jest to grzechem. Autor pytania jednak nie odpuścił tak szybko. Dalej zgłębiał temat. Pojawiło się kolejne zapytanie: “A jeśli komuś po prostu podoba się minerał i nie wierzy, że daje jakieś moce, to też?”.

Noszenie minerałów w celach ozdobnych NIE jest grzechem. Czym innym jest cel dekoracyjny, a czym innym magiczny – powiedział kapłan.

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @rozdajerobux100 #ksiadz #wiara #minerały #kamienie #grzech #zło

♬ Commando - Mavokali

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

51 komentarze

  1. Wszystko jest grzechem, picie, ćpanie , palenie, myśli i czyny. W końcu i tak każdy będzie 2 metry niżej, ale każdy chce jakoś te życie przejść, tak że księża mają wiele grzechów nie będąc świadomym, dajcie ludziom żyć według własnych przekonań i spełniać się w czym chcą.