w

7-latka spędziła pod gruzami 17 godzin. Swoim ciałem osłaniała młodszego braciszka

17 godzin, właśnie tyle czasu spędziła pod gruzami budynku 7-letnia dziewczynka i jej młodszy brat. Wzruszające zdjęcie dzieci z Syrii obiegło cały świat.

Sponsorowane

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

W poniedziałek 6 lutego południe Turcji i północną część Syrii nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Eksperci są zdania, że było to jedno z największych trzęsień na tym terenie w ciągu ostatnich stu lat. Skutki są katastrofalne i niezbędna jest pomoc humanitarna (szczególnie mowa o Syrii, gdzie obecnie trwa na domiar złego wojna domowa).

Sponsorowane

Z najnowszych informacji, które docierają do nas z zza granicy wynika, że w skutek trzęsienia ziemi, którego magnituda sięgnęła 7,8, przekroczyła 7,8 tys. Działania służb ratowniczych są utrudnione, ze względu na wstrząsy wtórne, a także na zimową pogodę.

Zdjęcie 7-latki i jej brata

Fotografia, na której widać 7-letnią dziewczynkę, chroniącą własnym ramieniem młodszego brata obiegło sieć. Siostra mimo młodego wieku stara się osłonić główkę braciszka przed niebezpieczeństwem. Zdjęcie opublikował przedstawiciel ONZ w Syrii, Mohammad Safa. Rodzeństwo spędziło pod gruzami aż 17 godzin, zanim udało się ich wydostać.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Olek Żak

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Luksusowa willa Siary z “Kilera” to tak naprawdę dom rodziców Mamy Ginekolog!

    Nosisz na szyi tego typu łańcuszek? Ksiądz mówi wprost “To grzech”