w

Trzyma za rękę 15-letnią córkę. Dziewczynka nie żyje już od wielu godzin…

W poniedziałek, 6 lutego mieszkańcy Turcji i Syrii przeżyli poważny kataklizm. Doszło do jednego z najpotężniejszych trzęsień w tym rejonie, na przestrzeni ostatnich 100 lat. W sieci nie brakuje poruszających jak i pełnych bólu zdjęć z miejsc tragedii. Fotografia ojca trzymającego za rękę 15-letnią córkę, która zginęła pod gruzami, stanie się jednym z symboli tych okropnych zdarzeń.

Sponsorowane

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

Na terenie Turcji i Syrii doszło do dwóch bardzo silnych trzęsień ziemi w miniony poniedziałek. W wyniku katastrofy zmarło prawdopodobnie 5 tys. osób, taką informację podało WHO 6 lutego. Niestety, ale zaledwie dzień później, 7 lutego miały miejsce kolejne wstrząsy. Tym razem o magnitudzie 5,7 stopnia. Na ten moment mówi się, że dotknięte katastrofą mogły zostać nawet 23 mln osób, w tym 1,4 mln dzieci. Dane przerażają.

Ojciec trzymający martwą córkę za rękę

Sponsorowane

W sieci pojawiło się zdjęcie pochodzące z Kahramanmaraş w Turcji to jedna z miejscowości, którą objęło trzęsienie ziemi. Na fotografii widać ojca, który trzyma za dłoń 15-letnią córkę. Dziewczyna niestety już nie żyje. Zginęła w wyniku trzęsienia ziemi, przysypana przez ściany. Daily Mail donosi, że została zmiażdżona przez części rodzinnego domu, z którego nie zdążyła uciec. Zdjęcie jest bardzo wymowne…

15-latka to zaledwie jedna z tysięcy ofiar kataklizmu. Na ten moment nadal nie wiadomo, ile osób poniosło śmierć. Cały czas żywe ofiary wyciągane są spod gruzu.

Sytuacja w Turcji

W mieście Kahramanmaraş mieszka rodzina Judi. Kobieta w rozmowie z Wirtualną Polską podzieliła się informacjami, które przekazali jej bliscy.

Sytuacja tam jest tragiczna, straty są niewyobrażalne. Całą noc były wstrząsy wtórne. Wiele osób jest uznanych za zaginionych. (…) Jest mało sprzętu i rąk do pomocy. Ludzie nie mają gdzie się podziać, śpią w samochodach albo w namiotach postawionych przez władze miasta. W szpitalach są dzieci bez rodziców, pozostawione same sobie. Takie są realia. Telewizja tego niestety nie pokazuje, a miasto wygląda jak gruzowisko.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Nosisz na szyi tego typu łańcuszek? Ksiądz mówi wprost “To grzech”

   Otrzymał zgłoszenie usunięcia z domu szkodnika. Po rozbiciu ściany przeżył szok