w

Znów nadchodzi „Bestia ze Wschodu”. Silne mrozy i obfite opady śniegu podbiją Europę

Według portalu Severe Weather Europa w nadchodzących dniach może spodziewać się naprawdę zimowej pogody. Prognozy sugerują gwałtowną zmianę temperatur. Tak zwana „Bestia Wschodu” może przynieść ze sobą bardzo niskie temperatury i obfite opady śniegu.

Sponsorowane

„Bestia ze Wschodu” to termin określający mroźną pogodę, którą przynosi arktyczne powietrze. Choć termin stosowany jest głównie w Wielkiej Brytanii, to tym razem dotknie większą część Europy. Według portalu Severe Weather, obecne modele sugerują, że Europa zostanie dotknięta stosunkowo silnym zimnym frontem, który w tym tygodniu rozszerzy się na Skandynawię, a na początku przyszłego tygodnia na Europę Zachodnią i Środkową.

Magda Ehlers / Pexels

Arktyczne powietrze może przynieść spore ochłodzenie, z porannymi temperaturami sięgającymi do nawet -20 ° C w wielu częściach Europy Zachodniej i Środkowej. Burze śnieżne przyniosą bardzo obfite opady śniegu. W niektórych miejscach może spaść nawet 1 metr śniegu!

W Polsce w najbliższy weekend możemy spodziewać się dużych różnic temperatur. Podczas gdy na północy kraju będzie padał śnieg, a temperatury będą wynosić około -13°C, to na południu kraju śnieg nie powinien padać, a temperatury spadną do około -5°C. W kolejnych dniach temperatury rzędu kilkanasto-stopniowego mrozu rozleją się na cały kraj. Prognozuje się również, że pokrywa śnieżna o wysokości około 50 cm pojawi się na terenie większości kraju.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Kilkadziesiąt jeleni wpadło do zamarzniętego jeziora. Akcja ratunkowa ocaliła 15 zwierząt

   Luzowanie obostrzeń nie wchodzi w grę? Naukowcy przewidują, że w marcu może nas czekać katastrofa