w ,

Kilkadziesiąt jeleni wpadło do zamarzniętego jeziora. Akcja ratunkowa ocaliła 15 zwierząt

Wczoraj po południu miał miejsce nieszczęśliwy wypadek z udziałem kilkudziesięciu jeleni. Zwierzęta szły po jeziorze Ińsko (woj. zachodniopomorskie), które było zamarznięte, jednak w pewnym momencie lodowa powłoka załamała się. Jelenie znalazły się w wodzie.

Sponsorowane

O zdarzeniu poinformował portal remiza.pl: “Miejscowość Ścienne (gmina Ińsko). Stado jeleni pod którym załamał się lód wpadło do jeziora. Na miejscu działają cztery zastępy. Akcja ratownicza trwa.”

Miejscowość Ścienne (gmina Ińsko). Stado jeleni pod którym załamał się lód wpadło do jeziora. Na miejscu działają cztery zastępy. Akcja ratownicza trwa.

Posted by Polski Serwis Pożarniczy - Remiza.pl on Wednesday, February 3, 2021
Akcja na jeziorze Ińsko.

Trwa akcja ratownicza zwierząt, które wpadły do wody pod zarwanym lodem.Siły i środki; Państwa Straż Pożarna ze Stargardu OSP Chociwel OSP Ińsko OSP DługieSą pierwsze padnięte zwierzęta! Strażacy robią co mogą, walczą o ich życie.

Posted by Stoją Stargard on Wednesday, February 3, 2021

Na miejscu pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej ze Stargardu. Strażacy kruszyli lód aby pomóc zwierzętom wydostać się na brzeg.

Sponsorowane

Zwierzęta były w trzech grupach, oddalonych od siebie o kilkadziesiąt metrów. Najbliższa grupa jeleni znajdowała się ok. 50 m od linii brzegowej i to te zwierzęta zaczęli najpierw uwalniać ochotnicy.

– relacjonuje w rozmowie z PAP st. kpt. Grzegorz Kacprzak, który kierował akcją ratowniczą.

Wpadając do wody, jelenie tworzyły przeręble, w których zbijały się grupy zwierząt. Przerażone, próbując się ratować, podtapiały się nawzajem.

Zakończenie akcji

O wynikach akcji ratunkowej poinformował reporter Radia ZET Michał Dzienyński:

Koniec akcji ratowania Jeleni na jeziorze Ińsko Uratowano 15 ponad 20 zginęło. Ocalonymi zwierzętami zajęło się nadleśnictwo

Rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Stargardzie mł. kpt. Rafał Matysik przekazał PAP, że strażakom nie udało się uratować 13 zwierząt. Strażacy musieli zakończyć akcje ze względu na warunki, które zagrażały ich bezpieczeństwu.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Samotny kierowca ciężarówki adoptował bezdomnego kota i… jeździ z nim w trasę!

   Znów nadchodzi „Bestia ze Wschodu”. Silne mrozy i obfite opady śniegu podbiją Europę