w

Dwa znaki w czasie pogrzebu Jana Pawła II. Media dopiero po czasie je wyjawiły

„Papież Polak” zmarł 16 lat temu, ale nadal pozostaje w pamięci swoich wiernych. Podczas uroczystego pogrzebu, na który przybyło wiele koronowanych głów, miały miejsce wydarzenia, które są komentowane jako znaki pochodzące od samego Karola Wojtyły. Pozostaje jednak otwarte pytanie, dlaczego media je przemilczały.

Sponsorowane
Twitter

Uwielbiany i krytykowany

Podczas swojego pontyfikatu Jan Paweł II dał się poznać jako mądry i światły człowiek, który pochylał się nad cierpiącymi. Dzięki swojemu podejściu zjednał sobie tłumy wiernych. Jednak zamiecione pod dywan ważne kwestie światopoglądowe są przyczyną oskarżeń wysnuwanych w kierunku Karola Wojtyły. Najsurowsze prawo aborcyjne, umacnianie pozycji Kościoła katolickiego oraz opieszałość w karaniu księży pedofilów – do dziś są przedmiotem krytyki.

Twitter

Sponsorowane

Otwarta księga i gołąb podczas ceremonii pogrzebowej

Jan Paweł II zmarł po długiej i wyczerpującej chorobie. Ceremonia pogrzebowa przyciągnęła miliony ludzi. Wierni gromadzili się też w Kościołach i na placach, gdzie mogli pożegnać wybitnego Polaka. Wszyscy wstrzymali oddech, gdy kamery uchwyciły jeden ze szczególnych momentów, odczytywanych później jako znak. Na trumnie leżał ewangeliarz, którego kartki zaczęły się przewracać. Ostatecznie księga się zamknęła. W Brazylii na krześle, którym zwykł siadać Jan Paweł II, pojawił się i usiadł na chwilę biały gołąb. Wierni zgromadzeni w Bazylice Matki Bożej w Guadalupe odczytali to jako kolejny znak. Media jednak dopiero po 6 dniach przekazały informację, że oba wydarzenia miały miejsce w jednym czasie. Według wiernych były to oczywiste znaki od zmarłego Papieża.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

26 komentarze

  1. Zastanawiam się jak ludzie mogą być tak tępi,twierdząc że był taki wspaniały,a co z tysiącami dzieci,które były gwałcone przez klechy za przyzwoleniem waszego Jana.

  2. Był Wielkim i dobrym człowiekiem ♥️ wierzę w rzeczy paranormalne nie raz je odczuwam w domu 😉ale to kwestia przyzwyczajenia . Był ksiądz i poświęcił mi dom ale to dalej wracało. Nie boje się bo to przychodzi dobra dusza za którą trzeba się modlić ♥️

  3. Wielki człowiek o wielkim sercu zawsze znajdzie się ktoś kto Go będzie obrażał bo sam ma dużo na sumieniu i obrażając tak Wielkiego Polaka stara się rekompensować własne braki