w

Dwa znaki w czasie pogrzebu Jana Pawła II. Media dopiero po czasie je wyjawiły

„Papież Polak” zmarł 16 lat temu, ale nadal pozostaje w pamięci swoich wiernych. Podczas uroczystego pogrzebu, na który przybyło wiele koronowanych głów, miały miejsce wydarzenia, które są komentowane jako znaki pochodzące od samego Karola Wojtyły. Pozostaje jednak otwarte pytanie, dlaczego media je przemilczały.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Twitter

Uwielbiany i krytykowany

Podczas swojego pontyfikatu Jan Paweł II dał się poznać jako mądry i światły człowiek, który pochylał się nad cierpiącymi. Dzięki swojemu podejściu zjednał sobie tłumy wiernych. Jednak zamiecione pod dywan ważne kwestie światopoglądowe są przyczyną oskarżeń wysnuwanych w kierunku Karola Wojtyły. Najsurowsze prawo aborcyjne, umacnianie pozycji Kościoła katolickiego oraz opieszałość w karaniu księży pedofilów – do dziś są przedmiotem krytyki.

Twitter

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Otwarta księga i gołąb podczas ceremonii pogrzebowej

Jan Paweł II zmarł po długiej i wyczerpującej chorobie. Ceremonia pogrzebowa przyciągnęła miliony ludzi. Wierni gromadzili się też w Kościołach i na placach, gdzie mogli pożegnać wybitnego Polaka. Wszyscy wstrzymali oddech, gdy kamery uchwyciły jeden ze szczególnych momentów, odczytywanych później jako znak. Na trumnie leżał ewangeliarz, którego kartki zaczęły się przewracać. Ostatecznie księga się zamknęła. W Brazylii na krześle, którym zwykł siadać Jan Paweł II, pojawił się i usiadł na chwilę biały gołąb. Wierni zgromadzeni w Bazylice Matki Bożej w Guadalupe odczytali to jako kolejny znak. Media jednak dopiero po 6 dniach przekazały informację, że oba wydarzenia miały miejsce w jednym czasie. Według wiernych były to oczywiste znaki od zmarłego Papieża.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Powiadomiła sąsiadów z klatki o imprezie. Takiej reakcji sama się nie spodziewała

      Tyle zarabia kucharz w restauracji światowego mistrza. “To chyba jakiś żart!”