w

Tyle zarabia kucharz w restauracji światowego mistrza. “To chyba jakiś żart!”

Nusret Gökçe – szerzej znany jako Salt Bae – jest pochodzącym z Turcji właścicielem popularnej i luksusowej sieci restauracji Nusr-Et. Restauracje serwują najlepsze steki i burgery. Rzeźnik, kucharz i restaurator poszukuje teraz kucharza do swojej restauracji w Londynie. Inne funkcjonują już między innymi w Nowym Jorku, Dubaju i na Mykonos. Na stronie caterer.com pojawiło się ogłoszenie o pracę w londyńskim Knightsbridge. Zaznaczono, że kucharz otrzyma konkurencyjne wynagrodzenie, które ma wynosić… od 12 do 13,5 funtów (czyli od 65 do 73 zł) za godzinę, plus napiwki!

Sponsorowane
Instagram

Okazja dla kucharza

W ogłoszeniu o pracę znajduje się informacja, że wybrana osoba będzie mogła pracować w jednej z najsłynniejszych stekowni na świecie oraz korzystać z najlepszych, dostępnych składników z Wielkiej Brytanii i z innych krajów. Jeśli kogoś to nie zachęca, może przeczytać dalej: “Niesamowita okazja dla doświadczonego szefa kuchni, by dołączyć do zespołu Nusret w nowej restauracji w Londynie! Będziesz odgrywać istotną rolę w dużym zespole i będziesz wspierać szefa kuchni podczas obsługi”. Zwycięzca otrzyma też konkurencyjne wynagrodzenie – internautom trudno było jednak uwierzyć, że w tak luksusowej restauracji ma ono wynosić tak niewiele!

Instagram

Sponsorowane
Caterer

Zbyt niska pensja?

Internautom ciężko uwierzyć, ile ma zarabiać kucharz w tak popularnej restauracji. Skoro zarobek ma wynieść od 12 do 13,5 funtów za godzinę, oznacza to, że kucharz będzie zarabiać tyle, ile kosztuje puree ziemniaczane w lokalach Nusr-Et. Posiłki w restauracjach należących do Salt Bae nie należą bowiem do tanich. Na pewno praca w takim miejscu przełoży się na wzrost doświadczenia i zdolności, jednak warto zaznaczyć, że sama baklawa kosztuje w tym lokalu 25 funtów (czyli około 130 złotych). Oznacza to, że sam kucharz musiałby pracować 2 godziny, by móc ją zamówić. W menu znajduje się wiele innych, o wiele droższych rzeczy – między innymi stek w płatkach z 24-karatowego złota w cenie 1450 funtów (czyli za prawie 8 tysięcy złotych!). Oczywiście, do pensji kucharza wliczają się także napiwki, co może pozwolić uzyskać zadowalającą sumę.

Instagram

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

23 komentarzy

  1. Przecież do grilowania steka I skladania burgera mozna postawic Panią z pasmanterii I tyz bedzie🙂to nie pierogi czy rosół Dobra przyzwoita stawka 😉