w

Zacznie się dzisiaj, a w Wigilię nastąpi kumulacja. Tego Polacy się nie spodziewają

Diametralna zmiana pogody jeszcze przed Świętami. Synoptycy mówią o ociepleniu, które nadciąga nad Polskę znad zachodu. W Wigilię w niektórych miejscach termometry mają pokazywać nawet 11°C – tak podaje TVN Meteo.

Sponsorowane

Jeszcze wczoraj nad naszym krajem znajdował się wyż Kaspar, w wyniku którego było naprawdę mroźno. Powoli zmierza on jednak w stronę południowo-wschodnią. Lokalnie mógł przyczynić się również do słabych opadów śniegu. Z kolei temperatura na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Podhalu wyniosła około -9°C, w centrum około -5°C, natomiast na Wybrzeżu 0°C. Ale to już ostatnie chwile mrozu.

Wikimedia

Już dzisiaj w nocy ma się rozpogodzić. Jednak z niedzieli na poniedziałek nad ranem pojawiły się marznące mgły, które mogły ograniczać widoczność do 200 metrów. Termometry w Małopolsce, Kielecczyźnie, Podkarpaciu i Podlasiu oraz w rejonach podgórskich Sudetów wskazywały -17°C, w centrum -9°C, a na wybrzeżu -3°C.

Zmiana pogody przed Świętami

Sponsorowane

Ale to wszystko ma się zmienić. Mianowicie już dzisiaj, do naszego kraju od strony poludniowo – zachodniej, ma napłynąć ciepłe powietrze. Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że pod koniec przyszłego tygodnia będzie kilka stopni na plusie. W Wigilię z kolei ma przyjść kumulacja ocieplenia.

Publicdomainpictures

Wygląda to naprawdę szokująco. W Wigilię model meteorologiczny widzi 10, a może nawet 11 stopni ciepła na południu naszego kraju. W centrum 8-9 stopni, tak będzie na przykład na Mazowszu, a na Suwalszczyźnie czy Podlasiu temperatura będzie najniższa, 3-4 stopnie – przekazał na antenie TVN24 Tomasz Wasilewski.

“Ten 40-centymetrowy śnieg w niektórych regionach będzie bardzo szybko topnieć. To będzie okropna pogoda, mówiąc krótko, bo będzie też padać deszcz. Więc będzie mokro, będzie chlapa” – dodał jeszcze prezenter TVN Meteo.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Michał Wiśniewski złapany przez policję. Słono zapłacił za to spotkanie

    Szymon Marciniak sędziował w finale mundialu w Katarze. Tyle zarobił Polak