w

Zmarł 31-letni nauczyciel języka polskiego. Był zarażony koronawirusem?

Nauczyciel języka polskiego, Kamil Pietrzyk, w zeszłym tygodniu poczuł się gorzej i trafił do szpitala w Tychach. Z informacji przekazanych przez „Super Express” wynika, że zdiagnozowano u niego koronawirusa. W sobotę przegrał walkę o życie. Miał 31 lat. Jego śmierć wstrząsnęła uczniami i pracownikami placówki.

Sponsorowane

Kamil Pietrzyk był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Ciężki stan, w którym się znalazł sprawił, że został przetransportowany do szpitala w Tychach, gdzie podłączono go do respiratora. Niestety przegrał walkę.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila

– taki komunikat pojawił się na fanpage szkoły na Facebooku.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego...

Posted by Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawierciu on Sunday, October 11, 2020

W placówce zakażenie potwierdzono u jeszcze trzech innych pracowników. Do poniedziałku szkoła pracuje zdalnie, ale dyrektor złoży najpewniej w sanepidzie wniosek o przedłużenie takiego sposobu nauczania. 

– powiedział w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.
Sponsorowane

Szkoła prowadzi zajęcia w trybie zdalnym od początku października.

Wyrazy współczucia opublikował również Prezydent Zawiercia, Łukasz Konarski.

⚫️ Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół z powodu śmierci Kamila Pietrzyka, poety i nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Kamilu, odszedłeś od nas zdecydowanie za wcześnie...

Posted by Łukasz Konarski on Sunday, October 11, 2020

Kamil Pietrzyk znany jest ze współpracy z Bogdanem Dworakiem, przedstawicielem sztuki lokalnej. Udzielał się jako poeta, debiutując w 2015 roku. Przed kilkoma miesiącami jego wiersze pojawiły się w książce pt. “Formuła Eden”.

Uczniowie domagają się bezpieczeństwa

Uczniowie domagają się nauki zdalnej, co argumentują dynamicznym przyśpieszeniem zachorowań przez koronawirusa. Wirus stanowi zagrożenie dla zdrowia ich bliskich i nauczycieli. Swój sprzeciw wyrażają poprzez ubieranie się na czarno lub po prostu nie przychodząc na zajęcia. W Internecie głosy ich protestu oznaczają hashtagiem #ProtestUczniowski.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   W sklepach wracają godziny dla seniorów. Tylko oni będą mogli zrobić zakupy

   Modelka rok temu zaginęła w Nowym Jorku. Teraz znaleziono ją… w brazylijskich slumsach