w

W sklepach wracają godziny dla seniorów. Tylko oni będą mogli zrobić zakupy

Rząd zdecydował, że w obliczu rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 przywrócone zostaną godziny dla seniorów w sklepach i aptekach.

Sponsorowane

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego debatował dzisiaj na ten temat.

Wprowadzamy godziny dla seniorów od 10 do 12 w sklepach spożywczych czy drogeriach.

– powiedział Premier Morawiecki

Premier powiedział, że najbardziej narażeni na konsekwencje zarażenia koronawirusem są seniorzy – potwierdzają to statystyki. “Dlatego wprowadzamy nowe zasady celem ochrony zdrowia i życia. Apelujemy też, by seniorzy w najbliższym czasie pozostawali w domach” – kontynuuje premier. Zgodnie z danymi, które posiada rząd, co piąta osoba powyżej 60-go roku życia zarażona koronawirusem, przegrywa walkę.

Sponsorowane

Nowe przepisy będą obowiązywały od czwartku, 15 października 2020 r.

Godziny dla seniorów nie są nową zasadą. Mieliśmy z nią do czynienia już na początku kwietnia, podczas pierwszej fali zachorowań. Wówczas w sklepach w godzinach 10-12 mogły przebywać tylko osoby powyżej 65-go roku życia (z wyłączeniem pracowników sklepów czy aptek).

Jednak restrykcje dotyczące seniorów były wtedy krytykowane przez handlowców. Ich zdaniem bardzo często prowadziły one do “paraliżu pracy sklepów”. Najbardziej dawało się to odczuć w małych punktach handlowych, w których brak ochrony nie pozwalał na odpowiednią weryfikację wieku klientów.
Nierzadko prowadziło to też do przestojów, np. w dzielnicach biurowych, gdzie praktycznie wszyscy klienci to osoby poniżej 60-go roku życia. Gdy zaś nadchodziła godzina 12:00 pod sklepami tworzyły się kolejki, co znowu zwiększało ryzyko zakażeń wśród klientów.

Czy wprowadzanie godzin dla seniorów to dobre posunięcie?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   W pobliżu szkoły znaleziono szczątki małego dziecka. Minął rok i ciągle nie wiadomo kim jest

   Zmarł 31-letni nauczyciel języka polskiego. Był zarażony koronawirusem?