w

To koniec zimy?! Najnowsza długoterminowa prognoza pogody mocno zaskakuje

Styczeń 2023 roku przywitał nas iście wiosenną pogodą. Słońce za oknem, a na termometrze około 15°C. Jak na to, że mamy zimę, trzeba przyznać, że pogoda naprawdę dopisuje. Wiele wskazuje na to, że do końca miesiąca nie mamy co liczyć na mróz.

Sponsorowane

Najnowsza, długoterminowa prognoza pogody wskazuje na to, że w obecnym tygodniu temperatura w całym kraju będzie się wahać między 4 a 10°C. Nieco chłodniej może być jedynie w rejonach podgórskich. Póki co nie zapowiada się, aby zima miała wrócić.

TikTok

Pogoda wtorek, 10 grudnia

W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Więcej słońca zobaczymy na południu i południowym wschodzie, więcej chmur na zachodzie i północy. Możliwe są słabe opady deszczu na krańcach południowych. Na Podhalu może spaść do 5 cm śniegu, a w wysokich partiach Tatr – do 10 centymetrów. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 5-6 stopni w centrum, do 8 stopni na południu kraju, w pasie od Górnego Śląska po Podkarpacie. Wiatr na wschodzie umiarkowany i dość silny, na zachodzie słaby i umiarkowany. Na południowym wschodzie porywy wiatru do 85 km/h – przekazała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB, prognozując dzisiejszą, wtorkową pogodę.

Sponsorowane

TikTok

Masy ciepłego powietrza nad Polską

Skąd taka pogoda w styczniu w Polsce? Wszystko to zasługa kształtujących się nad Europą niżów, które jednocześnie przesuwają się znad Atlantyku w głąb kontynentu, a także rosyjski wyż. To właśnie niż odpowiadają za ciepłą aurę, z kolei wyże za mrozy. Aktualnie granica obydwóch mieści się w okolicach naszej wschodniej granicy. Zatem kraj pozostaje pod wpływem niżu i tak przynajmniej na jakiś czas pozostanie.

Mroźny wyż wcale nie przeniesie się nad Polskę. Pozostaniemy więc pod wpływem ciepłego, atlantyckiego powietrza. Póki co nie mamy co liczyć na prawdziwą, mroźną zimę. Grożą nam jedynie wichury. Przez najbliższe dwa tygodnie temperatura w zachodniej i południowej Polsce będzie oscylować w granicy 8-9°C. Natomiast na wschodzie będą to 2-3°C.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

6 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Szokujące znalezisko na plaży. Ciało 30-latki z odciętą głową i obiema rękami

    Z bronią i metalową rurką wtargnęli do sklepu. Brutalne nagranie z napadu w Kobyłce