w

Z bronią i metalową rurką wtargnęli do sklepu. Brutalne nagranie z napadu w Kobyłce

Kilka dni temu miał miejsce brutalny napad na sklep w Kobyłce. Bandyci wparowali do środka mając na głowach kominiarki, a w dłoniach trzymając metalową rurkę. Był bardzo późny wieczór. Zależało im na kradzieży całodniowego utargu. Nie spodziewali się, że na miejscy pojawi się właściciel sklepu. Szamotanina zakończyła się śmiercią jednego z napastników. Do sieci właśnie trafiło drastyczne nagranie.

Sponsorowane

“To jest napad”

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 8 stycznia, około godziny 23:30 w Kobyłce, niedaleko Warszawy. Jako miejsce kradzieży bandyci obrali sobie sklep przy ulicy Wołomińskiej. Było ich dwóch. Jeden z nich trzymał w dłoni broń palną, natomiast drugi metalową rurkę. W środku sklepu znajdowała się pracownica.

Jeden z mężczyzn stanął na wprost i lady i mierzył w stronę kobiety stojącej za kasą. Drugi pewnym krokiem ruszył w jej stronę – chciał ukraść pieniądze. Wtedy niespodziewanie, z zaplecza wyszedł właściciel sklepu. Między nim a napastnikami doszło do szarpaniny. Właściciel chwycił za nóż i ugodził nim jednego bandytę. Przestępcy uciekli z miejsca zdarzenia.

Zabójstwo napastnika w Kobyłce (pow. wołomiński)! Zamaskowani i uzbrojeni w broń i nóż sprawcy chcieli obrabować Żabkę. Jeden z napastników nie żyje. Sprawcy prawdopodobnie chcieli lub ukradli pieniądze mierząc wcześniej bronią w ekspedientkę. W trakcie tego brutalnego napadu, jeden z napastników został dźgnięty nożem przez właściciela sklepu, który był na zapleczu. Ranny napastnik jeszcze przez kilkaset metrów biegł zanim upadł na chodnik na ulicy Warszawskiej. Mimo reanimacji zmarł. Na miejscu przez wiele godzin pracowała policja pod nadzorem prokuratora. W akcji brało udział od 20-30 radiowozów. Trwa obława za resztą sprawców.

Posted by Miejski Reporter on Sunday, January 8, 2023
Sponsorowane

Jeszcze tego samego dnia udało się znaleźć ciało ranionego mężczyzny. Znajdowało się w okolicach dworca PKP, oddalonego o kilkaset metrów od sklepu. Z kolei 9 stycznia policjanci schwytali drugiego sprawcę. Młody mężczyzna według PAP to 22-letni Polak.

Napad na sklep w Kobyłce

Podejrzany usłyszał już zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 22-latek miał przyznać się do zarzucanego mu czynu i dodatkowo złożył wyjaśnienia. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Polskie Radio RDC przekazało, że 22-latek odbywał już karę więzienia za rozbój. Aktualnie grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawę napadu cały czas badają śledczy. Na miejscu zdarzenia udało się zabezpieczyć broń – nóż i metalową pałkę. Właściciela sklepu przesłuchano w charakterze świadka. Zadaniem policji będzie zbadanie, czy przekroczył on granicę obrony koniecznej.

Drastyczne nagranie w internecie

W sieci krąży brutalne nagranie. Ma ono obrazować krwawy napad ma sklep w Kobyłce. Widać na nim, jak przestępcy wchodzą do sklepu. Jeden z nich bezpośrednio rusza za ladę, do kasy. Wtedy przerażona sytuacją ekspedientka przesuwa się na bok. Gdy bandyta usiłuje otworzyć kasę, z zaplecza wchodzi właściciel. Dochodzi do szarpaniny, w wyniku której ranny zostaje agresor.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    To koniec zimy?! Najnowsza długoterminowa prognoza pogody mocno zaskakuje

    Anonimowy donos w sprawie miejsca porzucenia zwłok Iwony Wieczorek. Policja działa