w

Grób dla 4-letniego Piotrusia przejechanego przed pasami. Rodzina prosi o pomoc

Nic nie zapowiadało śmierci 4-letniego Piotrusia z Gorzowa Wielkopolskiego. Chłopiec czekał wraz z tatą na chodniku, przed przejściem dla pieszych. Wtedy w chłopca wjechało rozpędzone Camaro. Nie miał szans. Zginął na oczach własnego ojca. Sprawca zbiegł z miejsca tragicznego wypadku. Śmierć dziecka poruszyła ludzi z całej Polski. Ruszyła zbiórka, mająca na celu zebrać środki na pogrzeb i nagrobek dla maluszka.

Sponsorowane
Twitter

Śmiertelne potrącenie 4-letniego Piotrusia

Do śmiertelnego zdarzenia doszło w niedzielę, 10 października około godziny 18, na skrzyżowaniu ulic 30 Stycznia z Armii Polskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Pirat drogowy w wyniku nie dostosowania prędkości uderzył w auto marki BMW w czasie wyprzedzania. Odbił się od niego i nie zapanował nad własnym pojazdem. Wtedy z impetem wjechał na pasy, a później chodnik, potrącając śmiertelnie 4-latka. Chevroleta ostatecznie zatrzymał się na ścianie budynku. Sprawca szybko uciekł. Zrozpaczony ojciec widząc, co się stało, podbiegł do synka i wziął jego ciało w ramiona i milczał. Był w szoku. Później zaczął rozbijać szyby pustego już Camaro.

YouTube

Sponsorowane

Sprawca schwytany po dobie

Świadkowie wypadku rozpoznali sprawcę. Mówili, że to mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. Auto, którym się poruszał nie należało do niego. Mianowicie testował samochód z wypożyczalni. Został schwytany przez policję po dobie poszukiwań. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis gorzowianin, mężczyzna ukrywał się w hotelu na osiedlu Staszica.

Dzięki zeznaniom świadków policji szybko udało się ustalić tożsamość sprawcy. Kwestią czasu było zlokalizowanie go. W czasie zatrzymania nie stawiał oporu.

Zbiórka pieniędzy na pogrzeb chłopca

Rodzina Piotrusia pogrążona jest w żałobie. Spotkała ich niewyobrażalna tragedia. Ponadto jest w trudnej sytuacji finansowej. Rodziców nie stać na pochowanie synka. Poruszeni Polacy postanowili pomóc. Na stronie zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy. Kwotą docelową było uzbieranie 15 tysięcy zł. Sumę przekroczono i organizator wyłączył możliwość wysyłania funduszy.

W związku z tragiczną śmiercią 4 letniego Piotrusia z Gorzowa Wlkp, zwracamy się do wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie zbiórki, która ma na celu wspomóc rodzinę w tym trudnym czasie i zorganizowanie godnego pochówku dla chłopca.

Sponsorowane
Twitter

Organizatorkami zbiórki są Paula wraz ze swoją szwagierką Martą.

Byłam we wtorek na miejscy tragedii i rozmawiałam z tatą 4-latka. Oni mają jeszcze dwie córki i to o nich muszą teraz myśleć. Dlatego wspólnie z innymi osobami pomyśleliśmy o utworzeniu zbiórki, aby wspomóc rodziców w tym trudnym dla nich czasie – wyjaśniła kobieta

Gorzowianin

Kondolencje dla bliskich

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Ksiądz znalazł w kościele kartkę z wiadomością. Zaniemówił, gdy ją przeczytał

   Kiedyś ważyła zaledwie 17 kg. Dziś przytyła i wygląda zdecydowanie zdrowiej