w

Grób dla 4-letniego Piotrusia przejechanego przed pasami. Rodzina prosi o pomoc

Gorzowianin

Nic nie zapowiadało śmierci 4-letniego Piotrusia z Gorzowa Wielkopolskiego. Chłopiec czekał wraz z tatą na chodniku, przed przejściem dla pieszych. Wtedy w chłopca wjechało rozpędzone Camaro. Nie miał szans. Zginął na oczach własnego ojca. Sprawca zbiegł z miejsca tragicznego wypadku. Śmierć dziecka poruszyła ludzi z całej Polski. Ruszyła zbiórka, mająca na celu zebrać środki na pogrzeb i nagrobek dla maluszka.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Twitter

Śmiertelne potrącenie 4-letniego Piotrusia

Do śmiertelnego zdarzenia doszło w niedzielę, 10 października około godziny 18, na skrzyżowaniu ulic 30 Stycznia z Armii Polskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Pirat drogowy w wyniku nie dostosowania prędkości uderzył w auto marki BMW w czasie wyprzedzania. Odbił się od niego i nie zapanował nad własnym pojazdem. Wtedy z impetem wjechał na pasy, a później chodnik, potrącając śmiertelnie 4-latka. Chevroleta ostatecznie zatrzymał się na ścianie budynku. Sprawca szybko uciekł. Zrozpaczony ojciec widząc, co się stało, podbiegł do synka i wziął jego ciało w ramiona i milczał. Był w szoku. Później zaczął rozbijać szyby pustego już Camaro.

YouTube

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Sprawca schwytany po dobie

Świadkowie wypadku rozpoznali sprawcę. Mówili, że to mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. Auto, którym się poruszał nie należało do niego. Mianowicie testował samochód z wypożyczalni. Został schwytany przez policję po dobie poszukiwań. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis gorzowianin, mężczyzna ukrywał się w hotelu na osiedlu Staszica.

Dzięki zeznaniom świadków policji szybko udało się ustalić tożsamość sprawcy. Kwestią czasu było zlokalizowanie go. W czasie zatrzymania nie stawiał oporu.

Zbiórka pieniędzy na pogrzeb chłopca

Rodzina Piotrusia pogrążona jest w żałobie. Spotkała ich niewyobrażalna tragedia. Ponadto jest w trudnej sytuacji finansowej. Rodziców nie stać na pochowanie synka. Poruszeni Polacy postanowili pomóc. Na stronie zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy. Kwotą docelową było uzbieranie 15 tysięcy zł. Sumę przekroczono i organizator wyłączył możliwość wysyłania funduszy.

W związku z tragiczną śmiercią 4 letniego Piotrusia z Gorzowa Wlkp, zwracamy się do wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie zbiórki, która ma na celu wspomóc rodzinę w tym trudnym czasie i zorganizowanie godnego pochówku dla chłopca.

Twitter

Organizatorkami zbiórki są Paula wraz ze swoją szwagierką Martą.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Byłam we wtorek na miejscy tragedii i rozmawiałam z tatą 4-latka. Oni mają jeszcze dwie córki i to o nich muszą teraz myśleć. Dlatego wspólnie z innymi osobami pomyśleliśmy o utworzeniu zbiórki, aby wspomóc rodziców w tym trudnym dla nich czasie – wyjaśniła kobieta

Gorzowianin

Kondolencje dla bliskich

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Ksiądz znalazł w kościele kartkę z wiadomością. Zaniemówił, gdy ją przeczytał

      Kiedyś ważyła zaledwie 17 kg. Dziś przytyła i wygląda zdecydowanie zdrowiej