w

Znany aktor, Tomasz O. oskarżony! Prokuratura postawiła mu poważne zarzuty

Instagram

Tomasz O. zasłynął przede wszystkim z filmów Patryka Vegi. Aktora mogliście oglądać też w popularnym serialu TVP2 – M jak miłość. 48-latek jest też zawodnikiem MMA. W ostatnim czasie został oskarżony o posługiwanie się fałszywą fakturą, która opiewała na kwotę 300 tysięcy złotych.

Sponsorowane

Rozchodzi się o spore pieniądze

Cała sprawa dotyczy agencji eventowej, która wystawia faktury na spore sumy, poświadczając tym samym wykonanie fikcyjnych usług. Okazuje się, że prokuratura zdążyła już doliczyć się takich faktur łącznie na prawie 15 milionów złotych.

Instagram

Jedną z osób zamieszanych w lewe faktury jest Tomasz O. Kariera 48-latka opiera się nie tylko na aktorstwie. Patrząc na sylwetkę Tomka można się domyślać, że świat sportu nie jest mu obcy. Mężczyzna ma za sobą występy w Mieszanych Sztukach Walki. Przez wiele lat był także zawodnikiem federacji KSW. To właśnie tej sprawy dotyczą oskarżenia.

Sponsorowane

Aktor znany z filmów Patryka Vegi i zawodnik MMA Tomasz O. z zarzutami za posługiwanie się lewą fakturą na 300 tys.zł. Chodziło o pośrednictwo w zawarciu kontraktu z federacją sztuk walki. W tej samej sprawie zarzuty postawiono liderowi zespołu Lady Pank, Janowi B – dowiedział się dziennikarz śledczy Radia Zet, Mariusz Gierszewski.

Zarzuty dla większej liczby osób

To nie jedyna znana osoba zamieszana w sprawę lewych faktur. Tuż przed Tomaszem O. zarzuty przedstawiono również założycielowi i liderowi zespołu Lady Pank, Janowi B. Dokładniej 66-latek miał posługiwać się fakturami opiewającymi na kwotę około 200 tysięcy zł. oraz 50 tys. złotych niezapłaconego podatku VAT.

Za wiele nie mogę powiedzieć, bo mi nie wolno, ale razem z moim prawnikiem uważamy, że ta sprawa skończy się po naszej myśli, więc musimy się jeszcze trochę wstrzymać – powiedział w serwisie Onet Jan B.

Instagram

Aktor Tomasz O. nie przyznał się do popełnionego czynu. Jednak wersję prokuratury mają potwierdzać zeznania skruszonej księgowej. Za ten występek mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Jako czwarta osoba wygrał milion. Ostatnie pytanie było dziecinnie proste

   500 plus dla wszystkich osób pracujących w tym zawodzie. Już od 1 stycznia!