w

Strażak niesie 3-letniego Sebastianka. Tuż za jego plecami leżą ciała rodziców

W sobotę popołudniu, 3 lipca, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na drodze wojewódzkiej nr 871 Stalowa Wola – Tarnobrzeg na Podkarpaciu, zginęły dwie osoby. To rodzice 3-letniego chłopca, któremu jako jedynemu udało się przeżyć.

Sponsorowane

Sprawca wypadku prawdopodobnie był pijany

Na ten moment wiadomo, że dwa auta osobowe zderzyły się czołowo. Sprawca śmiertelnego wypadku był w trakcie manewru wyprzedzania, gdy doszło do tragedii. Wjechał w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi S7 najprawdopodobniej w trakcie wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka audi A4  – taką informację przekazała podkom. Ewelina Wrona, z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

Facebook
Sponsorowane

Uczestnicy wypadku

Śmierć poniosły niewinne osoby. Prawidłowo jadącym samochodem podróżowała rodzina. Młode małżeństwo, Marzena K. (37 lat) wraz z mężem, Mariuszem K. (39 lat) i najmłodszym synkiem, Sebastianem (3 lata). Na miejscu służby ratunkowe zawzięcie walczyły o życie pary. Niestety, reanimacja nie przyniosła skutku. Oboje zmarli.

Facebook

Jedyną osobą znajdującą się w tym pojeździe, która przeżyła, jest 3-latek. Chłopiec doświadczył czegoś okropnego. Tuż po wypadku widział zakrwawione ciała rodziców. Przeraźliwie płakał. Z fotelika wyciągnęli go świadkowie zdarzenia. Przewieziono go do szpitala w celu przeprowadzenia profilaktycznych badań. Całe szczęście, nie odniósł żadnych obrażeń.

Facebook

Co ze sprawcą śmiertelnego wypadku?

Mężczyzna, który siedział za kierownicą audi A7 przeżył. Na chwilę stracił przytomność, został też ranny. Przewieziono go do szpitala.

Sponsorowane

Prokuratura wciąż bada okoliczność zdarzenia.

Facebook

Osierocili trójkę dzieci

Poza Sebastiankiem małżeństwo miało jeszcze dwójkę dzieci. Artur i Norbert czekali na rodziców w domu. Cała trójka w przeciągu zaledwie kilku sekund została sierotami. Dzień po wypadku na portalu zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla braci.

Facebook

W jej opisie możemy przeczytać:

Był dzień 3 lipca br., kiedy po godzinie 14.15 na zakręcie drogi, tuż przed wysypiskiem śmieci jadąc od strony centrum Stalowej Woli wydarzył się dramatyczny wypadek samochodowy. To właśnie wtedy życie 3-letniego chłopca, który uczestniczył w wypadku oraz jego dwójki rodzeństwa przewróciło się w jednej sekundzie do góry nogami – w tragicznym w skutkach wypadku w okolicach Stalowej Woli zginęli ich oboje rodzice – mieszkańcy powiatu niżańskiego. Pogrążone w rozpaczy dzieci trafiły pod opiekę najbliższej rodziny. Niestety, jak wstępnie ustalono, kierowca audi S7 w chwili tego tragicznego zdarzenia był pod działaniem alkoholu. Nikt nie jest w stanie zapełnić pustki w ich sercu po tej nie do opisania w słowach stracie najbliższych na świecie ludzi, ale spróbujmy okazać im wsparcie poprzez zbiórkę środków pieniężnych. Okaż serce, każda złotówka się liczy!

Początkowo planowano zebrać kwotę 50 tys. zł. Jednak tą sumę szybko udało się przebić. Wszystko dzięki hojności ludzi o dobrych sercach, którym to los chłopców nie jest obojętny.

Facebook

Początkowo zakładaliśmy zebranie 50 tysięcy złotych dla osieroconych chłopców. Jednak hojność Darczyńców sprawiła, że ten plan szybko się wypełnił.

Niespełna dobę po uruchomieniu zbiórki, na koncie zrzutki jest już ponad 400 tys. zł, a zebrana kwota rośnie z minuty na minutę.

Za Wasze wielkie serca w imieniu własnym, chłopców i najbliższej rodziny serdecznie DZIĘKUJEMY i wyrażamy Wam swoją wdzięczność!

Zrzutka

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

Jeden komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Nie żyje 10-letnia Irina. Lekarze określali wiek jej ciała na 80 lat

   Rodzinna tragedia pod Lublinem. Spuścili 2-latkę z oczu dosłownie na chwilę