w

Zima znów zaatakuje. Przed nami siarczysty mróz i potworne śnieżyce

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny już za 20 dni. Za oknem świeci słońce, jednak temperatura pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Niestety, nie mamy dla was dobrych wieści. Na przełom w pogodzie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Póki co przed nami kolejne uderzenie chłodu. Pierwsze będzie odczuwalne już pod koniec tego tygodnia. Później możliwe będą również ujemne temperatury, a nawet śnieżyce.

Sponsorowane

Zima wraca

Zima nie chce odpuścić. W najbliższych dniach możemy spodziewać się przejmującego chłodu. W środę, czwartek i piątek termometry wskażą od 2 do 7 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie, a najcieplej na Dolnym Śląsku i Nizinie Szczecińskiej.

To tylko chwilowy przebłysk ciepła. Im bliżej weekendu tym pogoda zacznie się pogarszać. Wróci zimno, a nawet śnieg. Przelotnie może padać na Podlasiu, tam w niedzielę temperatura spadnie do -1 stopnia Celsjusza. Najprzyjemniej będzie znów na Dolnym Śląsku – około 2 stopnie Celsjusza. Poza ujemnymi temperaturami pojawią się gdzieniegdzie obfite opady śniegu.

Sponsorowane

Od nadchodzącej niedzieli co kilkadziesiąt godzin w prognozach dla Polski widać zwiększoną aktywność w pogodzie i opady. Ponieważ spływają do nas chłodne masy powietrza, są to opady śniegu – przekazuje portal fanipogody.pl.

Druga połowa marca – jaka pogoda?

Po średnio zapowiadającej się pierwszej połowie marca, w której pojawią się burze, opady śniegu i minusowe temperatury, przyjdzie czas na drugą połowę. Czego powinniśmy się spodziewać? Z prognoz długoterminowych wynika, że możliwe jest wystąpienie lokalnych. Zdaje się, że w tym roku wiosna wcale nie spieszy się z przybyciem.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

31 komentarze

  1. jak zwykle pitolenie i straszenie ludzi, a efekt końcowy będzie taki, że będzie -10 stopni i 2 cm śniegu, takie dzisiaj mamy gunwa, a nie dziennikarzy z WSIZ czy innego ścieku opłacanych z kasy JUDEI. @monika koba, siedzi takie coś i pisze takie pierdolety, w normalnym państwie to by siedziała na kasie lub miotle z takim poziomem wiedzy.