w

Koniec poszukiwań 11-latki z Sosnowca. Wiktorię znaleziono w innym województwie

Mamy dobrą wiadomość do przekazania, Wiktoria z Sosnowca została odnaleziona. Policja szukała 11-latki od dwóch dni. Uruchomiono również Child Alert. Co się działo z nastolatką przez ten czas?

Sponsorowane

Zaginięcie 11-latki

Nastolatka zaginęła w sobotę, 5 sierpnia, około godziny 19:00. Wyszła z domu, aby wynieść śmieci, niestety, już nie wróciła. Ostatni raz widziana była w okolicach ulicy 11 Listopada w Sosnowcu. Zdenerwowani rodzice zawiadomili policję, która zdecydowała się uruchomić Child Alert.

Czym tak właściwie jest Child Alert? To procedura, która ma na celu jak najszybsze rozpowszechnienie wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów. Jest uruchamiana w szczególnych przypadkach, gdy życie zaginionego dziecka jest zagrożone. W Polsce policja ogłaszała Child Alert zaledwie 5 razy.

Wiktoria z Sosnowca odnaleziona

Sponsorowane

W poniedziałek, 7 sierpnia, policja wczesnym rankiem poinformowała, że poszukiwana 11-latka została odnaleziona. Rodzice dziewczynki przekazali dziennikarzom Faktu, w jakich okolicznościach dowiedzieli się, że córeczka jest cała i zdrowa. Według nieoficjalnych ustaleń Rmf24 dziewczynka została rozpoznana w województwie zachodniopomorskim, nie ma żadnych obrażeń zewnętrznych. Co tam robiła, tego póki co nie wiemy.

Ogromne zaangażowanie wszystkich służb pozwoliło na odnalezienie dziecka. W akcji brali udział policjanci, strażacy, pracownicy GOPR i mnóstwo zwykłych ludzi. Dziewczynka jest cała i zdrowa. Dla jej dobra nie będziemy podawać żadnych szczegółów akcji – przekazała komisarz Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa śląskiej policji.

Rodzice o szczęśliwym odnalezieniu dowiedzieli się z mediów.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

Jeden komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Zbiorowy gwałt. Jednym z napastników okazał się 20-letni syn ofiary

   Szokujące okoliczności zaginięcia Wiktorii. Była w towarzystwie mężczyzny