w ,

Wigilia maksymalnie do 5 osób? Już chyba nie ma wątpliwości

Wszystko wskazuje na to, że podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia będziemy mieć “powtórkę z rozrywki”, czyli powtórzy się sytuacja z okresu Wielkanocy. Z rozporządzenia rządowego, które będzie obowiązywać do 27 grudnia 2020 roku wynika, że przy wigilijnym stole zasiąść będą mogli jedynie domownicy.

Sponsorowane

Premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji informował o kolejnych krokach w walce z pandemią koronawirusa. Dowiedzieliśmy się, że od najbliższej soboty otwarte zostaną galerie handlowe z zachowaniem reżimu sanitarnego natomiast okres nauki zdalnej został przedłużony.

Wątpliwości budzi ciągle wygląd najbliższych świąt, czyli Bożego Narodzenia. Jednak czytając rządowe rozporządzenie, które obowiązuje do końca świat (do 27 grudnia) możemy pozbyć się złudzeń:

Do dnia 27 grudnia zakazuje się organizowania innych niż określone w ust. 1 zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju z wyłączeniem: 1) spotkań lub zebrań służbowych i zawodowych; 2) imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie.

Z przepisów wyłączone zostały jedynie spotkania służbowe i zawodowe, a także imprezy i spotkania do pięciu osób. Limit nie dotyczy też osób, które zamieszkują pod jednym dachem.

Sponsorowane

Pozostawienie projektu rozporządzenia w tej formie jednoznacznie wyklucza możliwość wyjazdu na święta do najbliższych.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Badania przesiewowe w trzech województwach w Polsce. Jak będą wyglądały?

   Ksiądz o strajkujących kobietach: “jak diablice z czerwonymi błyskawicami”