w ,

Wigilia maksymalnie do 5 osób? Już chyba nie ma wątpliwości

Wszystko wskazuje na to, że podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia będziemy mieć “powtórkę z rozrywki”, czyli powtórzy się sytuacja z okresu Wielkanocy. Z rozporządzenia rządowego, które będzie obowiązywać do 27 grudnia 2020 roku wynika, że przy wigilijnym stole zasiąść będą mogli jedynie domownicy.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji informował o kolejnych krokach w walce z pandemią koronawirusa. Dowiedzieliśmy się, że od najbliższej soboty otwarte zostaną galerie handlowe z zachowaniem reżimu sanitarnego natomiast okres nauki zdalnej został przedłużony.

Wątpliwości budzi ciągle wygląd najbliższych świąt, czyli Bożego Narodzenia. Jednak czytając rządowe rozporządzenie, które obowiązuje do końca świat (do 27 grudnia) możemy pozbyć się złudzeń:

Do dnia 27 grudnia zakazuje się organizowania innych niż określone w ust. 1 zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju z wyłączeniem: 1) spotkań lub zebrań służbowych i zawodowych; 2) imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Z przepisów wyłączone zostały jedynie spotkania służbowe i zawodowe, a także imprezy i spotkania do pięciu osób. Limit nie dotyczy też osób, które zamieszkują pod jednym dachem.

Pozostawienie projektu rozporządzenia w tej formie jednoznacznie wyklucza możliwość wyjazdu na święta do najbliższych.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisane przez Iza Sucha

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Badania przesiewowe w trzech województwach w Polsce. Jak będą wyglądały?

Ksiądz o strajkujących kobietach: “jak diablice z czerwonymi błyskawicami”