w

Nietypowe zakończenie “Wiadomości” na TVP. W ostatniej chwili takie oświadczenie

Stacja TVN i stacja TVP konkurują ze sobą od lat. Jednak w ostatnim czasie jest to szczególnie zauważalne. W minionym roku program “Fakty” był chętniej oglądany przez widzów, aniżeli “Wiadomości”. W 2023 roku telewizja publiczna również nie zdołała prześcignąć nadawcy prywatnego. Co miesiąc ukazują się bowiem statystyki, które przedstawiają liczbę widzów. Jednak w poniedziałek, 22 maja “Wiadomości” pod określiły się mianem lidera.

Sponsorowane

Michał Adamczyk prowadzący “Wiadomości”

Nie da się ukryć, że program z wydarzeniami na TVP lubi chwalić sam siebie, a także swoich widzów za wyniki oglądalności. Pod koniec głównego wydania w miniony poniedziałek, pojawiło się specjalne oświadczenie. Pasek widoczny na telewizorach informował “Dziękujemy i kłaniamy się państwu nisko!” Z kolei z ust Michała Adamczyka padły następujące słowa:

A teraz podziękowania dla państwa, naszych widzów, bo to dzięki państwu “Wiadomości” kolejny raz są liderem oglądalności wśród największych programów informacyjnych w Polsce.

“Wiadomości” liderem? Czy aby na pewno?

Sponsorowane

Po słowach prezentera pojawiły się wykresy. Faktycznie pokazywały one, że “Wiadomości” prześcignęły “Fakty”, jak również “Wydarzenia” Polsatu. Ale warto zaznaczyć, że statystyki dotyczyły jedynie weekendu od 20 do 21 maja.

Przewaga “Wiadomości” nad “Faktami” utrzymuje się od pięciu tygodni. W każdym z ostatnich pięciu tygodni to “Wiadomości” były liderem, zatem jeszcze raz serdecznie państwu dziękujemy za zaufanie – zachwalał Michał Adamczyk.

Ku woli ścisłości. Średnia oglądalność programu “Fakty” w roku 2022 wynosiła 2,66 mln widzów. Natomiast w przypadku “Wiadomości” było to 2,49 mln. Dzięki temu program TVN zdobył pozycję lidera. Jeśli natomiast chodzi o obecny rok, 2023, to w kwietniu TVN utrzymał swoją pozycję z wynikiem 2,37 mln widzów, wyprzedając tym samym TVP z wynikiem 2,27 mln.

Nie da się ukryć, że obie stacje cały czas ze sobą konkurują. Każda okazja jest świetnym sposobem na wbicie szpilki tej drugiej. A przecież głównym celem programów takich jak “Fakty” czy “Wiadomości” powinno być rzetelne przekazywanie widzom informacji na temat tego, cod dzieje się w kraju i na świecie.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Nie żyje znana i ceniona trenerka personalna. Osierociła 5-letnią córeczkę

   15-latek przepadł bez śladu. “Synu, jeśli to czytasz, błagam, daj jakikolwiek znak”