w

Zjedli na śniadanie owsiankę. Nie żyje aż 13 osób, a cztery są w stanie ciężkim

Nikt nie przypuszczał, że rodzinne śniadanie zakończy się taką tragedią. Z objawami bardzo silnego zatrucia trafiło do szpitala kilkanaście osób. Niestety, ale śmierć poniosło aż 13 członków rodziny. Wśród ofiar znalazło się aż dziewięć dzieci. Cztery osoby przeżyły, ale są w stanie krytycznym. Wiele wskazuje na to, że do śmierci przyczyniła się toksyczna owsianka zmieszana ze sfermentowanym alkoholem.

Sponsorowane

Umarli po zjedzeniu owsianki

Do zdarzenia doszło w Namibii. Jak podają władzę, co najmniej 20 członków jednej rodziny zjadło na śniadanie owsiankę. Posiłek okazał się być zabójczy. 27 maja do szpitala trafili pacjenci z objawami silnego zatrucia pokarmowego. Po upływie zaledwie kilku godzin od przyjęcia, zmarły dwie osoby. Później śmierć poniosło jeszcze 11 osób. Potwierdzono aż 13 zgonów, w tym czterech chłopców w wieku 2, 9, 13 i 14 lat, oraz trzy 6-latki, dziewczynki w wieku 3 i 12 lat, a także cztery osoby dorosłe w wieku 33 lat. Osiem osób wciąż przebywa w szpitalu, z czego cztery są w stanie ciężkim.

Jak doszło do zatrucia?

Najprawdopodobniej osoby z tego gospodarstwa domowego zjadły zatrutą/toksyczną owsiankę zrobioną z rosplenicy perłowej i mąki mahangu, która została wymieszana w garnku ze sfermentowanymi resztkami i osadem po warzeniu domowego lokalnego piwa — przekazał rzecznik ministra zdrowia.

Sponsorowane

Pacjenci, którzy nadal żyją są bacznie monitorowani. Pobrano od nich również próbki krwi do badań. Ministerstwo zapewnia, że zajmie się edukowaniem lokalnej społeczności na temat higieny przygotowywania posiłków, jak również zagrożeń wynikających z pędzenia alkoholu w domu.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Olek Żak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Miał tylko 3-latka. Gdy babcia przyszła go odwiedzić, zauważyła na ciele ślady

   Pogrzeb 18-letniej Kasi. To najmłodsza ofiara wypadku we wsi Boksycka